Amerika Kargo farkıyla ilgili ülkeye 2 günde Express ve 3-4 günde Ekonomik gönderi taşıma servis seçenekleriyle sizin için en uygun olanını seçerek Amerika’ya kargo gönderimi yapabilirsiniz. Firmamız Amerika kıtası üzerinde bulunan tüm ülke ve şehirlere yurt dışı kargo hizmetleri sunmaktadır. Yıllardır vermiş olduğumuz hizmet bütünleri ve her gün yüzlerce şahıs ve şirkete sağladığımız hava kargo çözümleriyle adından sıkça söz ettiren taşımacılık firmasıyız.

Normalde müşterilerimiz bizden Amerika teslimat süresi sormaktadır, vermiş olduğumuz süreler Amerikan gümrüğünde bekleme süresi dahili dışındadır. Bunun sebebi Türkiye’den Amerika’ya kargo uçakla gönderilir, kargonuz direk adrese gitmez çünkü sebebi gümrük işlemleridir. Sonuçta bir ülkeden diğer bir ülkeye gönderi yapılmaktadır ve Amerika gümrüğü paketi bekletebilir, inceleyebilir ve bu işlemler bittikten sonra dağıtıcı acenteye teslim eder. Bu süreç bizim verdiğimiz teslimat süreci dışındadır. 

Eksik evrak ve belgelerde Amerikan gümrüğü paketi bekletir, evraklar tamamlandıktan sonra çıkışına izin vermektedir. Bu süreç içerisinde hiç bir şekilde gümrükte bekleyen malzemeye müdahale edilemez. Gümrükten alınan paket en kısa süre içerisinde aktarma istasyonuna giderek belirlenen adrese dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Gidilen adreste yer kapalı ise veya şahıs yerinde yoksa ikinci bir güne sarmaktadır.

Her hangi bir sebepten dolayı teslimat gerçekleştirilmezse acente de bir hafta bekleme süresi vardır. Bekleyen paketler bize mail olarak anlık gelmektedir. Bizde Türkiye’de ki müşterimizi arayarak bu bilgiyi vermekteyiz. Acente bilgisi, gönderi numarası ve telefon verilerek karşı tarafın daha hızlı irtibat kurması amacıyla bilgiler müşteriye verilir. ABD’de ki müşterimiz acente şubesini arayıp randevu usulü ile bulunduğu adreste teslimat yaptırabilmektedir.

Türkiye’den Amerika’ya Kargo gönderimi nasıl hesaplanır; İnternet sitemizde hesaplama bölümü yoktur. Bunun sebebi yurt dışı gönderilerinin Euro üzerinden yapılmasıdır. Fiyatlar anlık olarak değişkenlik gösterdiğinden dolayı sitemizde sabit fiyat listesi mevcut değildir. Çağrı merkezinden fiyat almak için yapmanız gerekenler şunlardır: firmamızı aramadan önce gönderinin ağırlığını ve en/boy/yükseklik olarak paket ölçülerini edinmelisiniz.

10 kilogramlık Amerika gönderiniz var, paket ölçüleriniz 40*40*60 dır. Bu ölçülerde ve ağırlıkta bir kargo fiyatlandırması nasıl hesaplanır, açıklayalım. Kargonun ağırlığı 10 kilo, şimdi gelelim uçakta kapladığı hacimsel alanı hesaplamaya.. 40 * 40 * 60 / 5000 = 19,200 kargonuz 10 kilogram, fakat uçakta kapladığı alan 19,200 gramdır. Yani kapladığı alan ağırlığından fazla olduğu için hacim ağırlığı üzerinden işlem görür. Bu boyutlarda ki bir kolinin içerisine koyduğunuz ürünü boşluk olmadan sıkıştırarak koyarsanız uçakta kapladığı alanı daha aza indirme imkanınız olabilir. Çoklu gönderiler de uzman ekibimiz adresinize gelerek profesyonel bir şekilde ambalajlama yapar ve hacimden daha az yer kaplamasını sağlamaktadır. Bu konu hakkında çağrı merkezinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Güney, Kuzey ve Orta Amerika hava limanlarına kargo gönderebilir ve getirme işlemleri için destek isteyebilirsiniz. Amerika kıtası bölgeleri ve hangi hava limanları taşımacılık ağımız hakkında tüm bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Güney Amerika hava limanı ülkeleri; Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Farkland Adaları, Fransız Guyanası, Kolombiya, Guyana, Paraguay, Peru, Surinam, Şili, Uruguay ve Venezuela hava alanlarıdır. 

Türkiye’den Güney Amerika’ya direk uçuş yapılan bölgeler; Sao Paulo, Bogota, Rio De Janerio, Brasilia, Lima, Buenos Aires, Belo Horizonte, Santiago, Porto Alegre, Medellin, Curitiba, Salvador, Recife, Fortaleza, Cali, Cusco, Cartagena, Vitoria, Belem, Cordoba, Guayaquil, La Paz, Barranquilla, Quito, Manaus, Karakas, Arica, İlheus, Montevideo, Pucallpa, İquitos, Sao Jose Do Rio Preto, Palmas, Punta Arenas, San Carlos Bariloche, Neuquen, Londrina, Sao Luis, Ribeirao Preto, Mendoza, Puerto Montt, San Andres İsland, Concepcion, Santa Marta, Calama, Pereira, Arequipa, Bucaramang ve İguaçu hava limanlarına direk olarak kargo gönderimi yapabilirsiniz.

Kuzey Amerika hava limanı ülkeleri; Bermuda, Meksika, Birleşik Devletler, Kanada, Saint Barthhelemy, St. Pierre ve Miquelon hava limanlarına gönderim yapabilirsiniz.

Türkiye’den Kuzey Amerika’ya direk uçuş yapılan bölgeler; New York, Houston, Washington, Atlanta, Chicago, Los Angeles, San Francisco, Boston Logan, San Diego, Miami İnternational, Toronto, Dallas, Las Vegas, Denver, Phoenix, Seattle, Orlando Florida, Charlotte Douglas, Detroit Wayne, Minneapolis, Philadelphia, Tampa, Portland, Mexico City, Nashville, San Jose, Cincinnati, Milwaukee, Vancouver, Cancun, Fort Myers, Colombus, San Antonio, Cleveland, İndianapolis, Kansas City, New Orleans ve Sacramento hava limanlarına firmamız üzerinden kargo gönderimi artık çok kolay.

Orta Amerika ve Karayipler hava alanı ülkeleri; Anguilla, Antigua ve Barbuda, Aruba, Bahamalar, Barbados, Belize, Birleşik Krallık Virgin Adaları, Cayman Adaları, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Dominika, Grenada, Guadeloupe, Guatemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Kosta Rika, Kurasao, Küba, Martinik, Montserrat, Nikaragua, Panama, Porto Riko, Saint Lucia, Trinidad ve Tobago, Caicos Adaları ve Virgin İsland bölgelerine dilediğiniz an itibariyle kargo yollayabilirsiniz.

Türkiye’den Orta Amerika’ya direk uçuş yapılan bölgeler; Havana, San Juan, Panama City, Punta Cana, Montego Bay, San Jose, Nassau, Oranjestad, Guatemala City, Santo Domingo, Liberya, Managua, Providenciales, Santiago, Port Au Prince, Belize City, Kingston Norman Manley, Castries, Saint Thomas Cyrill, San Pedro Sula, Bridgetown, Varadero, Balboa, Bocas Del Toro, Camaguey, Cap Haitien, Bonaire, Holguin, San Salvador, Ponce,  North Eleuthera, George Town, Roatan, Santa Clara, Cayo Coco, Kurasao, Puerto Plata, Aguadilla hava limanlarına hızlı ve güvenli gönderim yapabilirsiniz.

Amerika’a En Hızlı Kargo Gönderimi

Amerika Kargo olarak işimiz tüm dünya ülkelerine paket taşımacılığı 24 saat kesintisiz bilgi akışı garantisi vermekteyiz. Yeni ofisimiz Mecidiyeköy ortaklar caddesinde bulunmaktadır. Bütün dünya ülkelerine aynı gün uçak kargo ile uçuşlarımız mevcuttur, sabahtan gelen çağrılarımız akşam 17:00 ‘a kadar toplanılarak çıkış evrakları yapılıp saat 17:30’da Atatürk hava limanından çıkış yapmaktadır. Diğer kargo firmalarından farkımız; Yirmi dört saat çağrı merkezimizin sizden gelen talepler üzerine fiyatlandırma, gönderdiğiniz kargonun bilgileri ve durumu hakkında kesintisiz bilgi verilmektedir. Bu yeni sistemimizde vardiyalı olarak çalışılmaktadır.

Dilerseniz gece iki, üçte herhangi bir saatte bizleri arayarak kargo konusunda engin bilgilere ulaşabilirsiniz. Yenilenen sistemimizden müşterilerimiz çok memnundur. Bununda sebebi; normal kargo firmalarına akşam altıdan sonra ve cumartesi, pazar ulaşamayıp bilgi alınamıyordu, biz bu sistemi yirmi dört saat müşteri hizmetleri olarak yeniden yapılandırdık. Herhangi bir saat dilimi içerisinde bizleri arayarak kargonun durumu hakkında net bilgiler alabilirsiniz. Göndereceğiniz kargoların ölçülerini, ağırlığını ve içeriğini söyleyerek bizden rekabetçi spot ücretler alabilir, işlem yaptırabilirsiniz.

Akşam 19:00’dan sonra Whatsapp’tan veya direk arayarak bilgi ve destek alabilirsiniz. Yerinde kargolama; bilindiği üzere yurt dışına taşımalarda ve paket gönderilerin de ambalajlama çok önemlidir. Bazı müşterilerimiz cam malzemeler göndermekte bunları gelişi güzel paketleyerek risk altına girmektedir. Çağrı kaydı oluştururken ürününüz hakkında bilgi verirseniz, paket alınırken gerekli malzemeler getirilerek sizin gözünüzün önünde paketleme yapabiliriz. Bunun dışında merkezimize gelen paketler yeterli ambalajlama kontrolü yapıldıktan sonra çıkış işlemleri yapılmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bunun sebebi, yetersiz paketlemeden doğan kırılma ve zarar görmelerin önüne geçmektir. Sıvı gönderimleri de akma, sızma, patlamayı önlemek amacıyla gönderinin ne olduğunu kesinlikle çağrı merkezinde ki arkadaşımıza bildirmenizi rica ederiz. Tekstil gönderimleri de 100 + üzeri yerinde paketleme, ambalajlama yapılmaktadır. Her ne kadar da gümrüklerde bu paketler açılıp kontrol edilse de kolinin ambalajlanması ve sağlam bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Sonuçta uçaklarda malzemenin üzerine malzeme konulduğu için bazı kargolar zarar görmektedir. Gönderici ve alıcı mağdur olmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Tüm paketlerin yeterlilik kontrolünü tek tek bakıldıktan sonra çıkış yapılmaktadır. 

Daha detaylı bilgi alabilmek için; https://www.acilkargo.net/amerika-kargo/

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.