Avrupa Kargo

Avrupa Kargo

Avrupa Kargo ülkelerine 1 günde Express servis ve Ekonomik gönderi servisiyle ise 2-3 günde göndericiden alıcıya teslim edilmektedir. Her gün binlerce kişiye Türkiye’den Avrupa ülkelerine evrak ve paket gönderi taşımacılığı yapan kaliteli şirketimizle günün her saati iletişim kurabilirsiniz. 0212 221 00 460538 255 22 22 numaralı telefonlardan ve operasyon@yurtdisikargo.org mail adresine e posta göndererek taleplerinizi iletebilirsiniz. Hava yolu kargo navlun fiyatı ve teslimat süreleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için hemen çağrı merkezini arayınız.

Almanya, Andorra, Arnavutluk, Azerbaycan, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Çekya, Estonya, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Birleşik Krallık, İrlanda, İzlanda, İsveç, İspanya, İsviçre, İtalya, Karabağ, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Moldova, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Vatikan, Yunanistan ve Türkiye ülkeleri Avrupa kıtası üzerinde yer almaktadır. Bu ülkelere yurt içinden kargo gönderimi yapabilir ve ilgili ülkelerden Türkiye’ye kargo getirme işlemlerini hava yolu şirketimiz farkıyla deneyebilirsiniz. Bu konuda kapsamlı bilgiler için deneyimli operatörlerle kontak kurabilirsiniz.

Yurt dışı Avrupa ülkelerine kargo gönderimi yapacak olan kıymetli müşterilerimiz kargo bilgilerini eksiksiz ve sağlıklı bir şekilde operatöre iletmesi gerekmektedir. Kargo hangi ülkeden çıkacak, hangi ülke ve şehre teslim edilecek, içeriği nedir, kap ve adet sayısı, ölçü bilgileri, net ağırlığı ve iletişim bilgileri ile uzman yetkili arkadaşımıza bildirilmesi halinde çok kısa süre zarfı içerisinde hava yolu navlun fiyatı ve en hızlı teslimat sürelerini alacaktır. Tüm dünya ülkelerine kargo gönderme işlemleri konusunda eşsiz hizmetler sunan firmamız günün her saati sizden gelen talepler doğrultusunda iş hayatında faaliyet göstermektedir. Çok hızlı bir şekilde ve zaman hassasiyetli olarak acilen karşı adrese teslim edilmesi gereken evrak paket kutu koli bavul vb. gönderiler için hiç bekleme yapmadan şirketimiz ile iletişim kurabilirsiniz. Sizler için daima en uygun fiyatları sunmanın yanı sıra, en hızlı teslimat süreleri ile tam zamanında teslimatta uzmanlaşmış bir ekiple sizlere bu servisleri sunmaktan ötürü haklı olarak gurur duymaktayız. Değerli, değersiz, büyük, küçük, ufak, tonajlı, ağır, hafif diye ayırt etmeksizin tüm evrak paketler aynı hizmeti görmektedir.

AVRUPA ÜLKELERİNE NELER GÖNDEREBİLİRİM?

Avrasya olarak tabi edilen Avrupa ülkelerine neler gönderebilirim? alt başlıklı makale altında sizlere bu konu hakkında tüm bilgileri aktarmaktayız. Evrak, dosya, zarf, belge, anahtar, pasaport, kimlik, kredi kartı, ehliyet, ilaç, tablet hap, perde, halı, deri, stor perde, telefon, tablet, bilgisayar, laptop, android uyumlu dokunmatik ekran akıllı cep telefonları, ev eşyaları, hediyelik eşya, zati kullanılmış ikinci el eşya, bagaj fazlası, makine ve makine parçaları, mutfak ekipman araç ve gereçleri, mobilya, halı, elektronik eşyalar, tekstil ürünleri, giysi, giyim, takım elbise, gelinlik, eşarp, baş örtüsü, kadın erkek çocuk giyim, tablo, ocak başı, dönerci ekipmanları, araç oto yedek parça, araba, motosiklet vb. dışında yanıcı/yakıcı/yasak ve Türk Ticaret Kanunları yasalarına aykırı olan hiç bir ürün ve mal taşımacılığı kabul edilmez. Lütfen taşınması yasak olan ürün ve mal grupları hakkında talepte bulunmayınız. Bu konuda daha kapsamlı bilgi öğrenmek için hemen arayın.

Her kutu, koli, bavul gibi içinde ürün bulunan paketler gönderici adresinden teslim alındıktan sonra işlem görmesi için merkez ofise getirilir. Burada ilk olarak yapılacak kontrol aşamasından sonra her hangi bir sorun ve sıkıntı görülmemesi durumunda gideceği ülkeye çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra ilk kalkış yapacak kargo uçağına nakledilir. İlgili ülkeye varan gönderi ise ilk olarak gümrük müşavirliği denetiminden geçiş yaparak ticari bir izlenim bırakmaması durumunda direk olarak yetkili acentemiz tarafından teslim alınır. Ve hiç bekletilmeden hızlı bir şekilde teslimatın gerçekleşeceği adrese ulaştırılır. İsim ve imza karşılığı alıcıya teslim edildikten sonra kime ve hangi saatte teslim edildiği bilgileri merkez ofise gönderilir. Merkez ofise ulaşan kargo akıbet bilgileri göndericiye kısa sms, telefon ve mail yoluyla bildirilir. Ayrıca web sitemizde yer alan kargo takip sorgulama aracından wybill numarasını yazarak enter a basmanız halinde an ve an tüm akıbetini yazılı ortamda sizlerde görebilirsiniz. Online fiyat al, kargo sorgulama ve kurye çağır gibi hususlardan 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz.

AVRUPA KITASI ÜLKELERİNE KARGO GÖNDERİMİ

Avrupa’ya Kargo Şirketi yurt dışı uçak kargo firmasının ilgili kıta üzerinde yer alan tüm ülke ve şehirlere hava yolu kargo gönderimi hizmetlerini kapsayan güvenli ve hızlı kargo taşımacılığıdır. Avrupa kıtası huzur evi gibidir, yaş ortalaması 65 yaş üzeridir. Sistemiyle, iklimiyle bitmiş bir kıtadır. Siyasetiyle, dünyaya bakışıyla bitmiş bir kıtadır. Yaş grubu çok fazla olan Avrupa vatandaşları yeni kan arayışındadır. Türkiye’den çıkan bütün paketler Almanya ülkesinde gümrükleme sorunları yaşanıyor. Avrasya olarak bilinen eski dünya kıtasının batısındaki büyük yarımada olan Avrupa, Sami dillerde Erep (yahut Irib) Güneşin Battığı taraf anlamına gelir. Fenikelilerden Yunanlılara geçen bu ad, Yunanca’da Europe olmuş ve Ege Denizi’ne göre batıda bulunan ülkelere bu ad verilmiştir. Avrupa, Afrika’nın kuzeyinde, Asya’nın batısında ve Atlas Okyanusu’nun doğusundadır ve bir yarımadadır.

Türkiye ile Almanya arasında ki kriz sebebiyle bu ülkenin yaptırımları ortaya çıkıyor. Bu da Türk sektöründe ki yurt dışı kargo göndericilerini oldukça zora sokmaktadır. Almanya gümrüğünde günlerce bekletilen sonra da gümrüklenen paketler zamanında teslim edilmiyor, gümrük müşavirliği bekleme sürelerine müdahale edemiyoruz. Sayın Merkel televizyona çıkıyor, sayın cumhur başkanımızla ters düştüğü an ertesi günü Türkiye’de Almanya’ya gümrükleme için giden kargolar açılıyor, inceleniyor ve Türklere haddinden fazla zorluk çıkartıyor. Artık yaşlı Avrupa Türklere karşı ne yapacaklarını şaşırmış durumda. Sayın Merkel daha doğrusu yaşlı beyin çökmüş Avrupa’da liderlik yapıp Türkiye’ye kafa tutmaya çalışıyor. Sırf kargo sektöründe değil tüm alanlarda Türklerin üzerine Avrupa olarak geliyorlar. Türkiye büyüyor, size mi büyüyor kendine büyüyor.

Aslında ülkemizde üçüncü hava limanın hayata geçirilmesi ve yakın zamanda dünya aktarım merkezi olacağının habercisi olarak gümbür gümbür gelmesi tabii ki Almanya ülkesini rahatsız edecektir. Fakat el elden üstündür diye ünlü bir ata sözümüz bulunmaktadır. Şimdi İstanbul üçüncü hava alanı dünya üzerinde gönderilen tüm paketleri en az iki saat daha erken gideceği ülke adresine gönderebilecektir. Dünyanın en büyük hava alanı olacak üçüncü hava limanı, ekonomik olarak çok büyük kazançlar elde ettirecektir. Avrupa ülkelerinin yaş ortalaması çok yüksek bir konuma geldiği için çalışma ve iş yapma gücü her geçen gün daha da azalmaktadır. Zaten pek çok büyük Avrupa ülkelerine Türklerin gösterdiği iş gücü ile ekonomilerine önemli derece de can vermektedir. Yani bu durumdan anlaşılacak en büyük bilgi tüm Avrupa’nın Türklere ve Türkiye ülkesine çok büyük ihtiyaçları olduğunu göstermektedir. Elli yılın üzerinde bir zaman diliminde hala Avrupa Birliği tam kapsamlı üye rolüne alınmayan ve kapıda bekletilen Türkiye son dönemde bu konuda Avrupa’nın bir karar vermesi gerektiği bir çok platformda açık bir dille belirtmiştir.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.