Fas İhracat, Türkiye’den Fas’a İhracat

Fas İhracat, Türkiye’den Fas’a İhracat

FAS İHRACAT

Türkiye’den Fas’a ihracat taşımacılığı yapmak isteyen şahıs ve firmalar web sitemiz üzerinden kaliteli ihracat şirketimize ulaşabilir ve gerekli bilgileri öğrenebilirler. İhracat taşımacılığı hizmetlerinde bilgili, tecrübeli ve konusunda uzman personelimiz ile günün her saati sizlere üst düzey servis kolaylıkları sağlamaktan mutluluk duymaktayız.

Fas İhracat olarak ilgili ülkeye ihraç mal ve ürün göndermek isteyen müşteriler firmamızı arayarak, ne tür bir gönderi yollamak istediğini belirtmesi halinde, deneyimli operatörlerimiz o mal üzerinden ihracat hizmet operasyonuna start verecektir. Yurt dışı ihracat gönderileri içerisinde bazı ürünlerin farklı şekilde işlem ve prosedürleri olmaktadır. Kimyasal ürünler, kozmetik ürünleri, soğuk zincir, gıda gönderileri, makina ve makina parçaları, tekstil ürünleri gibi farklı kategori mallar değişik prosedürler üzerinden Türkiye’den Fas’ta ki adresine teslim edilmektedir.

FAS’A İHRACAT GÖNDERİMİ YAPMAK ÇOK KOLAY!

Şirketimiz tüm yurt içinden Fas ülkesine yapmış olduğu ihracat gönderilerini hava yolu kargo uçağı kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu ihracat konusunda en hızlı, en güvenli ve en garantili olan taşımacılık birimidir. Fas ülkesine göndermeniz gereken her hangi bir ürün var ve karşı tarafta teslim edileceği adres firma fakat siz şirket değilseniz, yine de ihracat yapabilmeniz mümkündür. Fas İhracat Şirketi olarak kendi üzerimizden size bu hizmeti sağlıyoruz. Dış Ticaret şirketimizin satın alma gücünü en üst klasman hizmet kalitesi ile sizlere sunmaktayız.

Fas ülkesine ihracat gönderi taşımacılık hizmeti almanız halinde çok uygun fiyatlara Türkiye’den Fas’a her hangi bir ürünleri göndermeniz mümkündür. Uluslar arası kurye taşımacılığı, numune olarak tabir ettiğimiz hizmet gerçekten çok yüksek miktarda fiyatlar üzerinden yapıldığından, yüksek kilolar da mal göndermeniz halinde, çok uçuk ve kaçık ücretler karşınıza çıkabilir. Bu da sizi hava yolu taşımacılık hizmeti almaktan kaçırabilir. Böyle konularda firmamızı arayarak ihracat hizmet alabilmeniz halinde, çok makul fiyatlara gönderileri taşıtarak, en kısa süreler de ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İHRACAT NEDİR? İHRACAT NASIL YAPILIR?

Uluslar arası ihracat işlemlerinde gönderinin türüne göre evrak prosedürleri oluşmaktadır. Örneğin kimyasal madde, boya vs. gibi ürünler de MSDS formu gerekmektedir. Kısaca açıklamak gerekirse, MSDS formu; kimyasal maddelerin ne yoğunlukta olduğu, yanıcı madde sınıfına girip girmediği, içinde ki maddelerin özelliğini içeren ve hangi firma tarafından, ne şekilde üretildiğini belirten uluslar arası ticarette olması gereken 16 sayfalık İngilizce bir rapordur. Bu rapor öncelikle Türk Hava Yolları ihracat bölümüne tarafımızca gönderilmek suretiyle incelenmektedir.

THY bu raporu inceleyerek, taşınabilir yada taşınamaz demektedir. Taşınabilir onayı alındıktan sonra kilo fiyatı belirlenir, kilo fiyatı müşteri ile mütabık kalındıktan sonra kendisine talimatname gönderilir. Müşteri bu talimatnameyi eksiksiz olarak doldurmakla mükelleftir. Talimatname müşteri tarafından doldurulduktan sonra bize iletilir, elimize ulaşan maili hava yolu ihracat bölümüne gönderilir ve randevu alınır. Randevu alındıktan sonra hava yollarının belirlediği tarih ve saatte mal müşteri tarafından hava yolu antrepo bölümüne bırakılır.

Bu işlemler yapılmadıktan önce gönderici ve alıcının firma olması gerekmektedir. (Gümrük işlemleri açısından bu gereklidir) Fakat karşı taraf firma ama gönderici şahıs ise, bizim firmamız üzerinden karşı tarafa gönderim yapılabilir. Sizde takdir edersiniz ki; ihracat dendiği zaman müşterilerin kafası karışıyor, çok prosedürlü ve uğraştırıcı bir iş zannediyorlar. Lakin çok basit işlemlerle, şahıs olarak da firmamız üzerinden yurt dışına ihraç mal gönderimi yapması mümkündür.

FAS GIDA İHRACAT GÖNDERİMLERİ

Gıda gönderilerin de ki şartlar; Gıda üretim sertifikası gerekmektedir. Bazı durumlarda müşteri bu belgeye ulaşmakta zorluk çekmektedir. Ürünün markalı olması kaydı ile, gıda üretim sertifikası temin etmekteyiz. Yukarı belirttiğimiz üzere göndereceğimiz ilgili ülkedeki müşteri firma olması gerekmektedir.

Türkiye ayağında gönderici firma değil, şahıs ise bizim dış ticaret firmamız üzerinden rahatlıkla ihracat yapabilmektedir. Bunun için müşterinin yapması gereken göndereceği ürünün faturasını bize kesmesi gerekmektedir. Bunun sebebi kendisi firma olmadığı için, şahsi olarak ihracat yapamaz. Bize kesilen faturayı kendi ihracat firmamız üzerinden faturalandırarak ilgili ülkede ki firmaya rahatlıkla ihracat yapabilmekteyiz. Sebeplerinden bazıları Türkiye’de ihracat firmanız yoksa, gümrükçünüz yoksa, ihracat yapmanız mümkün değildir. Malı bize fatura ederek, mal sahibi gözükmemizi sağlamaktasınız. Biz de yasal olarak bu malı yurt dışında ki müşteriye kolaylıkla ihracat yapmaktayız.

Burada ki çözümümüz şudur; şahısta olsanız yurt dışına bizimle ihracat yapabilirsiniz. Normal kargolama 150 kg. sınırını aşmadığı için, 300/400 kg bir yükünüzü Euro üzerinden göndermek zorunda kalıyorsunuz. Bu da maliyetinizi oldukça yükseltiyor. Oysa ihracat dolar üzerinden yapılmaktadır. Burada sunduğumuz hizmet siz değerli müşterilerin mağduriyetini gidermek için yapılmış bir projedir.

FAS SOĞUK ZİNCİR İHRACAT GÖNDERİMİ

Bazı ürünler soğuk zincir gitmek zorunda kalıyor, bunlar da bozulabilir ürünler kategorisin de değerlendirilir. Bu tür ürünlerin taşımacılığı kargolama, depolama, soğutma sistemleri dahilinde yapılmaktadır. Siz sadece göndereceğiniz ürünün raf ömrü ve soğukluk derecesini bize belirtmeniz yeterlidir. Bu bilgileri Türk Hava Yolları ile paylaşıp, uygun servis ve uçak sağlanarak, bozulabilir ürünleri derecesinde ve dondurucular da operasyon yapılarak, hızlı bir şekilde yakın tarihlere randevu alınmaktadır.

Soğuk zincir taşımacılığında bazı prosedürler vardır, bunlar bir tanesi; ürünüm bozulursa ne yapabilirim? Hava yolunun belirttiği saat ve tarihte antrepoya indirdiğiniz malın soğukluk derecesini belirterek o derece üzerinden kargo yapıldığı takdirde ilgili ülkeye o soğukluk derecesinde kargolama yapılarak teslim edilmektedir. Bu taahhüt uçağın ilgili ülkeye indiği takdirde bitmektedir. Bunun sebebi hızlı bir şekilde soğuk zincir olarak gönderilen bir ürün karşı alıcı tarafından gümrük işlemleri yapılmayıp mal depoda bekletilir ise, kurumumuz doğabilecek hasarlardan sorumlu değildir.  

FAS MAKİNA İHRACAT GÖNDERİMİ

Yurt dışına makine gönderilerin de dikkat edilmesi gereken hususlar; Makine içerisinde yanıcı madde, benzin, mazot, motor bölümünde yağların boşaltılması gerekmektedir. Makine akü ile çalışıyor ise akü kutup başlarının sökülmesi ve üzerinde hiç bir enerji veren olgunun olmaması gerekmektedir. Paketlemesinin palet olarak yapılması, palet ölçülerinin en/boy/yükseklik olarak verilmesi ve tartıldıktan sonra kantar fişi ile bildirilmesi gerekmektedir. 

FAS KIRILACAK EŞYA İHRACAT GÖNDERİMİ

Kırılacak eşya prosedürün de Türk Hava Yolları kargonun paketlenmesini yetersiz bulması halinde, kargoyu uçurmaz. Kendi bünyesinde bulunan paketleme bölümünde kargoyu standart bir şekilde paketlemesini yaptıktan sonra gönderici firmaya faturalandırır. Bu tarz ikinci el ve sıfır ihracat gönderileri de hassas eşya statüsüne girdiğinden dolayı öncelik olarak kargonun güvenliği ve paketlenmesi incelenmektedir. Bu ürün sıfır ve ikinci el olması bir şeyi değiştirmez, paketlemenin standart, güvenilir ve sağlam olması gerekmektedir. Bu tür taşımalarda çok şikayet geldiğinden dolayı kırılacak eşya ürünlerin de paketleme garantili bir şekilde yapılmadan, THY işlem yapmaz. Bu konuda şirketimiz deneyimli operatörleri tarafında geniş kapsamlı bilgi almanız mümkündür.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.