Hava Kargo Gönderimi

Hava Kargo Gönderimi

Hava Kargo Gönderimi | Yurtdışı Uçak Kargo

Hava kargo taşımacılığı profesyonelce yapılmadığında büyük sorunlarla karşı karşıya kalınması muhtemel olan bir hizmettir. Kargo hizmeti kurumsal yapıya sahip firmalardan alındığında gerek yurtiçi gerekse yurtdışına yapılan gönderiler zamanında belirtilen adrese teslim edilebilmektedir. Kargo şirketi yasalarla belirlenmiş tüm gönderilerin nakliyesini gerçekleştirmektedir. Uçak kargo gönderimi de bu kapsamda değerlendirilmektedir.

Firmamız, profesyonel personeli ile ülke içi ve dışındaki tüm noktalara güvenli bir şekilde kargo teslimatı yapmaktadır. Firmamız, uluslararası hızlı kurye taşımacılığı hizmetini gerçekleştirmekte, farklı ülkelerdeki güvenilir taşımacılık şirketleri ile yaptığı anlaşmalar sayesinde de tüm dünyaya teslimatlar gerçekleştirmektedir. Firmamız, uluslararası taşımacılık sistemi içinde havayolu, karayolu, demiryolu ve denizyolu ile kargo teslimatları yapmaktadır. Tüm kurumsal kargo şirketleri gibi firmamız da hızlı kurye taşımacılığını hava yolu ile gerçekleştirmektedir. Ayrıca firmamız, acil gönderilerini de güvenli bir şekilde adreslerine teslim etmektedir. Hızlı kargolar eğer çok adetli olmazsa hediyelik eşya statüsündedir ve bu nedenle gümrük vergisine tabi olmamaktadır. Ancak adet olarak fazla olduğunda gümrük vergisinin ödenmesi gereklidir. Firmamız, hem kişilerin hem de kurumsal firmaların tüm gönderilerini belirtilen adreslere teslim etmektedir. Globalleşen dünyada işletmelerinin kendi sektöründe söz sahibi olabilmeleri ve ürünlerini tanıtabilmeleri için mutlaka güvenli teslimat yapan kargo şirketleri ile irtibata geçmelidir. Firmamız, bu anlamda şirketlere çok büyük destek sunmakta, her tür katalog, teklif mektubu ve benzeri dokümanla numune, hediye ve express gönderilerini dünyadaki ülkelere ulaştırma hizmetini kaliteli ve güvenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Yüzde 100 Müşteri Memnuniyeti

Yurtdışı kargo gönderimi yapılırken yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet veren firmamız, uluslar arası hızlı kargo teslimatlarında kusursuz hizmet sunmaktadır. Uluslar arası ölçekle kargo teslimatı hizmetini sunarken tüm ülkelerin gümrük mevzuatını da çok iyi bilmek gereklidir. Akse takdirde teslimat sırasında çok büyük yaşanması mümkündür. Her ülkenin gümrük mevzuatı farklıdır ve bazı ülkelerin kota uygulamaları, farklı ürünler için kargo taşımacılığını kabul etmeyebilmekte ve ihracat sistemi uygulamaktadır. Hava yolu kargo şirketimizle yaptığınız tüm gönderiler, yurtdışı ucuz kargo servisi ile çok uygun bir hizmet anlayışı politikası ile göndericiden alıcıya ulaştırılır.

Firmamızda ki uzman personel, tüm ülkelerin gümrük mevzuatlarını çok iyi bilmekte ve işlemleri ona göre gerçekleştirmektedir. Özellikle hızlı kargo hizmeti ile gümrük beyannamesi düzenlenmeden yapılan taşıma sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu yöntemle ticari ürünler, numune miktarını aşan ürünler, ziynet eşyaları, pırlantalar, antika eserlerin taşınması mümkün değildir. Ancak normal kargo hizmetinde durum farklıdır. Bu tür kargo hizmetinde büyük makine parçaları da dahil olmak üzere aralarında kargo ürünlerin de bulunduğu çok sayıda ürünün taşınması mümkündür. Bu arada numune gönderilerinde özellikle ABD ve Kanada’da farklı bir mevzuat uygulanmaktadır. Eğer numune tekstil ürünü ise çeşitli yerlerinden kullanılamaz bir hale gelinceye kadar kesilmesi gereklidir. Yurt dışı gönderileri için de satılması mümkün olmayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Bu arada firmamız, tüm gönderilerin ilgili ülkelerin mevzuatlarına uygun olmasına dikkat etmektedir. Bu nedenle teslimat öncesinde kargonun içinde nasıl bir ürünün olduğu ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapılması önemlidir. Ayrıca kargonun ebatları ve ağırlığının bildirilmesi de yaklaşık bir fiyat çıkarılması için önemlidir. Gerçek fiyatlandırma ise kargo merkezimize geldikten sonra yapılmaktadır. Ayrıca kargoların teslim süresinin de ülkeden ülkeye farklılık gösterdiği de bilinmelidir. Yakındaki bir ülke iye okyanus ötesindeki bir ülkenin arasında teslimat süresinde farklılık olması son derece normaldir. Ülkemizin sınır komşuları olan ülkelere yapılan teslimat bir günde gerçekleştirilmektedir. Ancak bu sürenin yine ülkelerde herhangi bir sorun olmadığında geçerli olduğu bilinmelidir. Eğer ülkede olağanüstü şartlar yaşanmaktaysa teslimat süresinin bir gün olamayacağı çok açıktır.

Kargo Ücretini Gönderici Öder

Yurt dışına hızlı kargo gönderimi yapılırken taşımacılık kuralları geçerlidir. Bu kurallar çerçevesinde yapılan teslimatların boyut ya da hacmi hangisi büyükse ona göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Hava yolu ile yapılan tüm kargo hizmetlerinde ağırlık, en, boy ve yüksekliğin çarpımından elde edilen sonucun 5 bine bölünmeli ile hesaplanmaktadır.

Firmamız, kargo taşımacılık hizmetinde ödemenin gönderici tarafından yapılma yöntemini benimsemektedir. Çünkü bazı ülkeler ücretin alıcı tarafından ödenmesini kabul etmemekte, bazı ülkelerdeki fiyatlar da Türkiye’deki fiyatlardan yüksek olmaktadır. Bu nedenle ücretin gönderici tarafından ödenmesi en doğru yöntem olarak ortaya çıkmaktadır. Bu arada ne tür bir gönderi olursa olsun eğer sigorta istenirse ekstra bir ücret ödenmesi gereklidir. Ancak dokümanlarda herhangi bir sigorta uygulaması yoktur. Kargo gönderilerinin teslimi imza karşılığı yapılmaktadır. Kesinlikle gönderiler posta kutusuna bırakılmamakta, kapı altından atılmamaktadır. Bu durum, posta kutusuna bırakılmayı gerektirecek davetiye ve benzeri gönderiler için söz konusu olmamaktadır. Çünkü bu tür gönderiler global mail sistemine dahildir. Özel bir fiyatlandırma karşılığı bu gönderilerin teslimatı da yapılmaktadır. Ayrıca bu gönderilerin toplu gönderi sınıfındadır. Bu arada teslimat yapılırken adreste bulunulmaması durumunda kargo en yakın şubeye bırakılmaktadır. Firmamızın yurt dışında anlaşma yaptığı acenteler, gönderiyi en yakın şubeye bıraktığında alıcıyı bir notla bilgilendirmektedir. Yurt içi ve yurt dışında de olsa alıcı evinde olmadığında not ile bilgilendirme yapılması önemlidir. Bunun yanı sıra kargo teslimatları telefon ihbarlı da yapılmaktadır. Bu durumda firmamızın personeli, gönderi en yakın yerdeki şubeye geldiğinde alıcıya telefonla bilgi vermektedir. Bu sayede alıcının evde olmaması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kargo teslimatındaki önemli ayrıntılardan biri de takip numarası verilmesidir. Bu sayede kargo hangi istasyon da ise göndericinin ve alıcının bunu öğrenmesi mümkün olmaktadır. Firmamız tarafından en uygun yurtdışı kargo ücretleri verilmektedir.

Kargo Takip Numarasının Önemi

Yurtdışına acil kargo gönderme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birisi gönderinin kaç gün içinde alıcıya ulaşacağının öğrenilmesidir. Alıcı da bu süre içinde kargo şirketi ile irtibat halinde olmalı ve kargonun ulaşacağı zamanı takip etmelidir. Bu sorun, internet ortamında kargo takip numarası verilmesi ile son bulmaktadır. Alıcı ve göndericinin kolaylıkla ulayabileceği takip numarası ile gönderinin hangi istasyonda olduğu kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Ancak bunun için de yine güvenilir yurtdışı kargo şirketleri ile irtibata geçilmiş olmalıdır.

Profesyonel uçak kargo şirketlerinin verdiği takip numarası gerçeği yansıtmakta, gönderinin hangi istasyonda olduğunu tam olarak göstermektedir. Böylece alıcı kargonun kendisine ne zaman ulaşacağını bilmekte ve çok daha rahat hareket edebilmektedir. Aksi taktirde evde ise bütün gün evinde beklemek zorunda kalmaktadır. Kargo takip numarası, alıcının eve hapsolmasını ortadan kaldırmaktadır. uluslar arası kargo gönderileri de bu şekilde olmalıdır. Gerek e-ticaret sitesi üzerinden gerekse şahıs tarafından gönderilen tüm kargoların bu şekilde tesliminin yapılması gereklidir. Asi taktirde özellikle e-ticaret sitesinin satış yapması imkansız bir hale gelecektir. Zamanında teslim edilmeyen bir ürünü gönderen e-ticaret sitesinden kimsenin alışveriş yapmak istemeyeceği açıktır. İşte bu nedenle kurumsal kargo şirketlerinin önemi ortaya çıkmaktadır. Kurumsal kargo şirketleri, bir yandan firmaların çözüm ortakları olurken, diğer yandan da gelişmeleri için destek veren kuruluşlar olarak öne çıkmaktadır. Gönderilen ürünlerin zamanında ve sağlam bir şekilde teslim edilmesi, öncelikle o firmanın prestiji için önemlidir. Kargo şirketleri, hizmetlerini bunu göz ardı etmeden gerçekleştirmelidir. Firmamız, çözüm ortağı olduğunun bilincinde olarak hizmet sunmakta, tüm yurtdışı kargo gönderilerini zamanında ve sağlıklı olarak alıcıya teslim etmektedir. Profesyonel ekibi ile kusursuz bir hizmet veren firmamız, her türlü gönderinin güvenli bir şekilde teslimini gerçekleştirmektedir.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.