İthalat İhracat Taşımacılığı

İthalat İhracat Taşımacılığı

İthalat İhracat Taşımacılığı

Yurtdışı kargo hizmeti sunan şirketler, ithalat ihracat taşımacılığı da gerçekleştirmektedir. Ancak bu hizmetin sunulabilmesi için kargo şirketinin hem güvenilir hem de kurumsal olması gereklidir. Firmamız, ithalat ve ihracat kargo taşımacılığını sorunsuz, profesyonelce ve uygun fiyatla yapmaktadır. İthalat ve ihracat taşımacılığı, hava, kara, deniz ve demiryolu araçları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu hizmette gönderi bir adresten diğer bir adrese ulaştırılması için kargo çıkış belge ve beyannamelerini olması şarttır ve bu belgeler firmamız tarafından özenli bir şekilde hazırlanmaktadır.

İthalat ve ihracat taşımacılığı, ilgili ülkelerin gümrük mevzuatlarına göre yapılmaktadır. Her ülkenin gümrük mevzuatı ayrıdır ve bu hizmeti yerine getirecek olan personelin bu mevzuatları bilmesi şarttır. Gönderinin değeri beli bir ücretin üzerinde olması durumunda müşteriye gümrük vergisinin çıkarılacağı bilinmelidir. Bu vergilerin ödenmemesi durumunda kargo gönderilerinin teslim alınabilmesi imkânsızdır. İthalat ve ihracat antreposundan alınmayan kargo gönderilerinden ilk üç gün herhangi bir bedel alınmamaktadır. Ancak bu süre üç günü geçtiğinde her 24 saatte bir depo sahibi firmalar tarafından belli bir ücret alınmaktadır. İthalat ve ihracat taşımacılığı yapan şirketlerin aracılığı ile başka ülkelere gönderilen ya da ülkemize getirilen kargoların üç gün içinde alınması durumunda ardiye bedelinden kurtulmak mümkündür.

Kargo şirketlerinin belirlediği bir ardiye ücreti bulunmamaktadır. Ardiyede bekletilen kargolarla ilgili inisiyatif, tamamen ardiye sahibi olan firmalardadır. Günlük olarak ücretlendirilen bekleme bedelinin fiyatları da şirketten şirkete değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle kargoların üç gün içinde alınması tavsiye edilmektedir. Firmamız, arzu edildiğinde kapıdan kapıya kargo teslimi avantajına da sahiptir. Gerek ithalat gerekse ihracat kargolarını sorunsuz bir şekilde ilgili adrese teslim edebilecek kapasiteye ve altyapıya sahip olan firmamız, tüm hizmeti profesyonelce sunmaktadır.

Kargo Şirketi Profesyonel Olmalıdır

İthalat ihracat taşımacılığı için hizmet alınmadan önce kargo şirketleri ile detaylı bir araştırma yapılması önerilmektedir. Bu hizmet alınırken firmanın profesyonel olup olmadığı araştırılmalıdır. İthalat ve ihracat taşımacılığını her firmanın sorunsuz bir şekilde gerçekleştiremediği bilinmektedir. Firmamız, bu hizmeti uzman personeli ve donanımlı teknik altyapısı ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Firmamız, ithalat ve ihracat taşımacılığında en uygun çözümleri sunmakta, gerek ithalat gerekse ihracat hizmetini kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için tek yapılması gereken, firmamızın müşteri hizmetleri birimi ile iletişime geçilmesidir. İthalat taşımacılığı, dünyanın herhangi bir ülkesinden Türkiye’ye getirilen ürünleri kapsamaktadır. Firmamız bu hizmeti kapıya teslim olarak da gerçekleştirebilmektedir.

İthalat taşıması, resmi belgelerle yapılabilmektedir. Bu belgeye konşimento belgesi adı verilmektedir. Bu belge, uçak kargo ücretinin dışında ücretlendirilmektedir. Konşimento belgesinin düzenlenmesi de sadece İATA acenteleri tarafından verilebilmektedir. Kargo gönderileri, İATA kuralları gereği x-ray cihazından geçirilmekte ve bu şekilde ithalat antreposuna kabul alınmaktadır. Firmamız tarafından gerçekleştirilen ithalat taşımacılığında gönderiler güven altındadır.

Firmamızın donanımlı personeli ile gönderilerin güvenliği 24 saat boyunca sağlanmaktadır. İthalat kargo taşımacılığında gümrük vergisinin ödenmesi kaçınılmazdır. Ancak firmamız, müşterilerinin lehine olacak tüm düzenlemeleri hayata geçirmekte, kolaylıkla sağlamaktadır. Firmamız aynıca dünya çapında farklı şirketlerle anlaşmalar yaparak tüm kargoların güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede de kargolar kısa bir süre içinde adreslerine ulaştırılmaktadır.

Kargo Firması Detaylı Araştırılmalı

Günümüzde gerek kurumsal gerekse bireysel olarak yurtdışından uygun bir fiyata ürün almak istemektedir. Uygun fiyatla alınan bu ürünlerin de sağlıklı bir şekilde Türkiye’de getirilmesi gereklidir. Üründe herhangi bir hasar olmadan getirilebilmesi önemlidir. Ayrıca ürün satın alınmadan mutlaka gümrük mevzuatları araştırılmalı, gümrük vergileri ve ek masrafları detaylı bir şekilde incelenmelidir. Ayrıca kargoyu taşıyacak olan şirketinde detaylı olarak araştırılması gereklidir. Aksi takdirde hem ürün fazla fiyat verilmesi söz konusu olabilecek, hem de Türkiye’ye sağlıklı bir şekilde getirilmeme riski ortaya çıkabilecektir. Bu nedenle ithalat ihracat taşımacılığı ile ilgili kurumsal yapıya sahip firmalarla irtibata geçilmelidir.

Firmamız, profesyonel personelinin yanı sıra donanımlı altyapısı ile tüm kargo hizmetlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. İthalat ihracat taşımacılığı hizmeti arasında yer alan ihracat taşımacılığı da Türkiye içindeki herhangi bir şehirden başka bin ülkeye gönderilen teslimattır. Firmamız, bu hizmeti de adrese teslim olarak gerçekleştirmektedir. İhracat işlemlerinin de resmi belgelerle yapılması gereklidir. İhracat belgesi de ekstra bir ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır ve bu konşimento belgesini İATA acentelerinin düzenleme yetkisi vardır. İhracat kargoları da İATA kuralları gereği x-ray cihazından geçirilmekte ve bundan sonra antrepoya yerleştirilmektedir.

İhracat kargolarında ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarının bilinmesi ve bu mevzuatlar çerçevesinde ihracat yapılması gerekmektedir. Firmamız, ihracat gönderilerini müşterilerinin çıkarları doğrultusunda gerçekleştirmekte ve kursuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet vermektedir. İthalat ve ihracat taşımacılığı ile ilgili firmamız kusursuz hizmeti ve profesyonel kadrosu ile müşterilerin tüm beklentisini en üst seviyede karşılamaktadır.

Kargo Teslimleri Hızlı Yapılmalıdır

Kargo teslimlerinin hızlı ve hatasız bir şekilde yapılması önemlidir. Firmamız, deneyimli kadrosu ile tüm ithalat ihracat taşımacılığı hizmetini sıfır hata ile yerine getirmektedir. Hızlı teslimat ve uygun fiyatı ile öne çıkan firmamız, dünyanın hemen her ülkesinden ithalat ve her ülkesine ihracat için kargo hizmeti sunmaktadır.

Günümüzde kargo sektöründe yoğun rekabetçi ortam vardır ve küçük firmalar fiyat düşürerek sektörde tutunmaya çalışmaktadır. Bu firmaları fiyatları nedeni ile tercih etmenin sonucunda kötü bir hizmetle karşı karşıya kalınabileceği de bilinmelidir. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak için kurumsal kargo şirketleri ile iletişim kurulmalıdır. Çok uygun hizmet veriyor diye taşımacılık hizmetinin ne şekilde gerçekleştirildiği bilinmeyen firmalardan destek almak, ithalatı ya da ihracatı yapılan ürünün hasarlı teslim edilmesi veya alınması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle ürünü tehlikeye atmayarak kurumsal kimliğe sahip olan, kusursuz referansları bulunan kargo şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Firmamız, bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün kargo teslimlerinden olumlu sonuçlar almış, kusursuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet vererek en üst seviyede teslimat gerçekleştirmiştir.

İthalat ve ihracat taşımacılığını profesyonel personeli ile gerçekleştiren firmamız, kargoları hızlı ve güvenli bir şekilde adresine teslim etmektedir. Firmamız, kargo gönderilerini kapıdan teslim almakta ve gidiş ülkesinde kapıya kadar teslim etmektedir. Profesyonel personelimiz, kargo ilgili ülkede alıcısına teslim edilene kadar tam detaylarla titizlikle ilgilenmekte, ortaya çıkabilecek sorunlarla ilgili önceden önleme alarak teslimatın kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Firmamız, Amerika, Afrika, Asya ve Avrupa ülkelerine uluslararası kargo hizmetini gerçekleştirmektedir.

Yurt dışından yurt içine yurt içinden yurt dışına tüm kargo teslimlerini hatasız bir şekilde yerine getiren firmamız, hava kargo taşımacılığını kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Kargo fiyatının ülkeden ülkeye değiştiği bilinmelidir. Ayrıca kargonun ağırlığına ve hacmine göre de fiyat farkı olmaktadır. Ayrıca yurtdışına gönderilen kargoların fiyatlarında da döviz kuruna bağlı olarak farklılık olmaktadır. Bu nedenle her zaman aynı fiyatların olmayacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Ekspres ve ekonomik kargo olarak iki farklı seçenekle sunulan kargo hizmetinde fiyat farklı vardır. Hava, deniz, kara ve demir yolu ile taşınan kargoların arasında da fiyat farkı bulunmaktadır. Gönderi sahibi, bu seçenek arasında tercih yapmaktadır. Teslimatın hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi isteniyorsa da ekspres kargo seçeneğinin tercih edilmesi gereklidir.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.