Laleli Kargo

Laleli Kargo

LALELİ’DEN YURT DIŞINA KARGO GÖNDERİMİ

Laleli Kargo firması kurulduğu günden bu yana vermiş olduğu hizmetlerde dürüstlükten ve saygınlıktan taviz vermeden tüm müşterilere merkez ofisinde ve yerinde kargo servisleri sunmaktadır. İstanbul içinde yüzlerce kargo firması bulunmakta, fakat hiç biri Yurtdışı Kargo şirketi kadar kaliteli hizmetler verememektedir.

Laleli’den yurt dışına kargo gönderimi yapmak günümüzde oldukça kolay ve zahmetsiz bir durumdan ibarettir. Laleli merkezinde acente şubemiz bulunmakta, vermiş olduğunuz kayıtlar doğrultusunda gönderileri ofisimizde ve adresinizden teslim alınmak suretiyle işlem görmesi için merkez ofisimize ulaştırmaktayız. Laleli Uçak Kargo hizmeti yurt içinde taşımacılık alanında en hızlı ve en güvenli kargo gönderi birimidir. Hava yolu uçak kargo servisinden daha hızlı bir taşıma hizmeti bulunmamaktadır.

LALELİ KARGO GÖNDERİ SEÇENEKLERİ

Laleli’den her hangi bir şehir yada ülkeye kargo gönderimi seçenekleri; hava limanından hava limanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese teslimat şekilleri içerisinden sizin için en uygun olan hangisiyse o gönderi tipi ile tüm kargolar bulutların üzerinde uçmaktadır! Bu semt üzerinden kargo talebinde bulunmak isteyen müşterilerin gönderileri beş ile on dakika arasında değişen zaman dilimi içerisinde kapı adresinden fatura karşılığı teslim alınarak, merkez ofise ulaştırılmaktadır.

Ayakkabı atölyeleri, toptancıları ve mağazaları, çanta atölyeleri, toptancıları ve mağazaları, tekstil ürünleri, iç ve dış giyim mağazaları, bay bayan elbiseleri, stor perde, halı ve her türlü kargo marka ürünleri İstanbul Laleli’den dünyanın bütün ülkelerine bir ile dört gün arasında değişen teslimat süresi ile bir adresten diğer bir adrese tam zamanında teslim edilmektedir. Her gün yüzlerce Laleli esnafının ürün ve gönderilerini kapı adreslerinden teslim alarak, dünyanın öbür ucundaki ülkelere teslim etmekteyiz.

LALELİ İHRACAT TAŞIMA TALEPLERİ

Laleli İhracat Taşımacılığı servisi farkıyla resmi ve belgeli olarak daha uygun fiyat maliyetleri ile bir noktadan diğer bir noktaya kargo gönderilerini ulaştıran profesyonel firmamız, uzman ve konusunda işinin ehli ekip tarafından operasyonları yönetilmektedir. Laleli Kargo ile ihracat talebinde bulunan müşterilerin bilmesi gereken en önemli unsur şirketlerinin olması ve gümrük işlerini halledecek bir gümrükçü temin etmesidir. Gümrükçüsü olmayan müşterilere Yurtdışı Kargo güvencesiyle tüm gümrük işleri halledilmektedir.

Laleli piyasasında ticaret yapan her hangi bir firmaya sahipsiniz ve yurt dışında çeşitli ülkelere sürekli olarak mal ve ürün gönderimi yapıyorsunuz, fakat ihracat işlerinizi yapan bir kargo firması mı arıyorsunuz? Gönderilen kargonun değerine göre ilgili ülkede gümrük mevzuatlarına göre belli oranda vergi ödenmelidir ve bu vergi ödenmeden kargo gönderilerinin teslim alınmasının mümkün olmadığı da bilinmelidir.

Laleli’den ihraç edilen ürünün ulaştığı ülkedeki antrepoda beklemesi durumunda 3 gün için ücret alınmamaktadır. Ancak üç günü geçmesi durumunda her gün için ücret ödenmektedir. Laleli Kargo ile gönderilen ürünün antrepoda beklememesi için evrakının eksiksiz olması önemlidir. İhracat Taşımacılığı yapan kaliteli uluslar arası kargo gönderi şirketimiz bu hizmeti gerçekleştiren kurumsal firma olarak adresten adrese teslimat yapabilecek altyapıya sahiptir. Bunun için tüm ülkelerdeki kargo şirketleri ile anlaşma yapan kurumsal şirketler, bu sayede kargoyu adrese kadar teslim edebilme avantajı sunmaktadır.

LALELİ’DEN NUMUNE KARGO GÖNDERİMİ

Her türlü kargo ürününü Türkiye’nin çeşitli noktalarından yurt dışına çıkış yapabilmesi için öncelikle Laleli merkez ofise gönderilmesi gerekmektedir. Yurt dışına çıkış yapan kargolar öncelikle İstanbul Laleli şubesine ulaştırılarak, yapılan kontrollerden sonra işlem görmesiyle ilgili ülke hava alanına yada adresine hızlı bir şekilde gönderilmektedir. Belgesiz, faturasız 150 kg kadar tek konşimento ile gönderim yapabilir, 150 kg üzeri kargo gönderileri için birden fazla konşimento ile numune gönderimi yapabilirsiniz.

Yurtdışı Numune Gönderimi hizmeti hiç bir belge ve fatura olmadan direk kurye çıkışıyla ilgili ülkeye gönderilmektedir. Evrak, kutu, koli, zati eşya, hediyelik eşya, makina ve makina parçaları, tekstil ürünleri, ayakkabı, beyaz eşya, mobilya, paket, zarf, cep telefonu, parfüm, ilaç, bilgisayar, tablet, laptop, elektronik eşyalar ve benzeri taşınması yasak olmayan bir çok gönderiyi numune kargo taşıma hizmetiyle Türkiye’den yurt dışına gönderebilirsiniz.

LALELİ BAGAJ FAZLASI KARGO TAŞIMACILIĞI

Laleli üzerinde alış veriş yapmaya ve gezmek için gelip otellerde kalan turistler, ülkemize giriş yaptıklarında kendilerine verilen bagaj hakkını, tekrar kendi ülkelerine gidiş yaparken hava yolunun bilet yanında verdiği kilogram limitini aşması durumunda her bir kilo başına çok daha büyük maliyetler ile karşı karşıya kalmaktadır. Müşteri bagaj fazlası ürün taşımalarında oldukça yüksek maliyetlere ya uçuş yaptığı uçak içerisinde götürecek, yada her hangi bir yurtdışı kargo taşımacılığı yapan bir firma ile çok daha uygun maliyetlere gönderi taşımacılığı yaptıracaktır.

Bagaj Fazlası Kargo Taşımacılığı genelde turistler yada gurbetçi Türk vatandaşları tarafından sıklıkla kullanılan Laleli Hava Kargo şirketinin tüm müşterilere sağladığı kombine hizmetlerden biridir. Bagaj Fazlası Taşıma servislerinde uygun fiyatlara, hızlı servis süresi ile adresten adrese ve hava alanından hava alanına güvenle gönderilmektedir.

LALELİ YURTDIŞI İLAÇ GÖNDERİMİ

Şirketimiz Laleli’den dünyanın tüm bölgelerine bir yada bir kaç kutu tablet şeklinde ilaç gönderimi yapabilecek bir potansiyele sahiptir. Az sayıda olan ve acil olarak karşı ülkedeki adrese ulaştırılması gereken ilaç gönderileri firmamız aracılığı ile sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde Laleli merkez ofisten yurtdışı ülkelerine gönderilmektedir.

Her hangi bir belge ve fatura gerekmeden kargo şirketimiz güvencesiyle gümrüğe takılmadan bir noktadan diğer bir noktaya göndermektedir. Yurtdışı İlaç Gönderimi sadece tablet olan gönderiler ile sınırlıdır, belgesiz olarak kesinlikle sıvı ilaç gönderimi yapılmamaktadır. Belgeli ve Sağlık Bakanlığı izinli sıvı ilaç gönderileri gerekli işlemleri yapıldıktan sonra ilgili ülkeye gönderilmektedir.

Laleli Kargo sadece hava yolu ile çalışmaktadır. Uçak Kargo gönderimi hizmetleri dışında farklı bir gönderi taşıma şekli yoktur. Hava yolu kargo gönderi hesaplamasında koli veya paketin öncelikle net ağırlığına bakılır, daha sonra en X boy X yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle birlikte ortaya çıkan hacim ağırlığına bakılır, hangi ağırlık daha ağır geliyorsa gönderi o kilogram üzerinden işlem görür.

Gönderinin gidiş yapacağı ülkeye, gönderi ağırlığına ve ölçü bilgilerine göre fiyatlar ve teslimat süreleri konularında değişkenlik göstermektedir. Herhangi bir özel hizmette mutabık kalınmış olmadıkça, normal olarak Laleli Kargonun sağlayacağı hizmet, gönderinin alınması, taşınması, varsa gümrüklenmesi ve teslimatından ibaret olacaktır. Gönderici, ürünlerinin nakliye amacıyla diğer gönderenlerin gönderileriyle birleştirileceğini ve şirketimizin müstakil gönderilerin tüm taşıma merkezlerinde yurt dışından geliş ve yurt dışına gidiş hareketini izlemeyeceğini kabul eder. 

Yurt dışına firmamız güvencesiyle çıkış yapan kargolar için size bir barkod/takip numarası verilmektedir. Bu numara ile web sayfamız üzerinden kargo sorgulama butonu aracılığı ile gönderinin akıbetini an ve an izleyebilir, şu an gönderi nerede ve hangi aşamalardan geçmekte olduğunu bizzat kendiniz görebilirsiniz. Kargo takip sorgulama konularında çağrı merkezimizden de bilgi alabilirsiniz.

DÜNYA ÇAPINDA GENİŞ VE YAYGIN ACENTE AĞIMIZ

Laleli Yurtdışı Kargo şirketinin dünyanın tüm ülkelerinde kendi bünyesi dahilinde hizmet veren acente şubeleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde birden fazla acenteler vasıtasıyla tüm gönderiler sorunsuz ve tam zamanında ilgili ülkedeki adreslere teslim edilmektedir. Firmamız dünyanın önde gelen hava yolu şirketleri ile yapmış olduğu iş birliktelikleriyle daha güçlü bir alt yapıya sahip ender hava kargo şirketlerinden biridir. Geniş ve yaygın acente ağı ile tüm ülkelerde belirtilen adreslere kargo teslimatları gerçekleştirilmektedir.

Hafta içi her gün saat 08:00 ‘da mesai saati başlamakta ve 20:00 ‘a kadar merkez ofisten telefon yoluyla ve e-mail yoluyla şirketimize ulaşabilir, kargo talebinde bulunabilir ve her türlü soru/öneri/istek gibi bilgi amaçlı geri dönüşler yapabilirsiniz. Her gün saat 16:00 a kadar teslim edilen gönderiler gerekli kontroller ve hazırlanan çıkış belgeleri ile 17:00 çıkışına yetiştirilerek, tarifeli yurtdışı kargo uçağına sevk edilmektedir. Gönderi ilgili ülke hava limanına ulaştıktan sonra hangi aşamalardan geçmekte ve hangi prosedürlerden sonra yetkili acenteye teslim edilmektedir? aşağıda paylaşmış olduğumuz yazıda bu konuda hakkında daha detaylı bilgi vermekteyiz.

HER ÜLKEYE GÜMRÜK GARANTİSİ VERİLMEZ!

Laleli Kargo ile çıkış yapmış bir gönderi ilgili ülke hava alanına ulaştıktan sonra ilk olarak gümrük bölümünden geçmektedir. Gümrük bölümüne iniş yapan gönderi gümrük memurları tarafından yapılan incelemelerden sonra, her hangi ticari bir amaç görülmezse yetkili acenteye teslim edilir. Fakat gönderi üzerinde ticari bir amaç görüldüğü takdirde ilgili ülke gümrük mevzuatları bakımından ufak bir vergiye tabi tutulmaktadır. Alıcı bu vergiyi ödedikten sonra gönderiyi teslim alabilmektedir. Bu tip durumlarda gümrük yetkilileri alıcı ile irtibata geçerek durumu izah etmekte ve ödeme yapacağı vergiyi bildirmektedir.

Gümrük mevzuatları konusunda Laleli Kargo şirketi bazı ülkeler dışında kesinlikle gümrük garantisi vermemektedir. Gümrük garantisi verilen ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya ve İsveç hava alanı bulunan şehirlere gönderilen gönderiler gümrüğe takılmadan teslim edileceği adrese hızlı ve güvenli bir kapsamda ulaştırılmaktadır.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.