Yurtdışı Evrak Gönderimi

Yurtdışı Evrak Gönderimi

Yurtdışı Evrak Gönderimi

Yurtdışı evrak gönderimi, kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılmalıdır. Firmamız, uzman ekibi ile yurtdışına evrakı sorunsuz bir şekilde taşımaktadır. Firmamız, yurtdışı evrak gönderi taleplerini en kısa süre içinde cevaplandırmakta ve evrakı da güvenli bir şekilde teslim etmektedir.

Yurt dışına gönderiler, ülkeye göre gün içinde, ertesi gün ya da üç gün içinde teslim edilmektedir. Gün içinde yapılan teslimler, komşu ülkelere ve öğlene kadar merkeze teslim edilen gönderiler içindir. Öğleden sonra verilen evrak ise ertesi gün adrese teslim edilmektedir. Üç günlük teslimler ise okyanus ötesi olan evrakta geçerlidir. Ancak bu sürelerin, ülkelerde meydana gelen olağanüstü gelişmelerde değişebileceği bilinmelidir. Firmamız, Türkiye’den bir başka ülkeye gönderilen resmi belgelerin de teslimini gerçekleştirmektedir. Bu hizmet, özellikle yurt dışı bağlantısı olan gerçek ve tüzel kişilikler için son derece önemlidir. Yurtdışı evrak gönderileri hava, deniz ya da karayolu ile gerçekleştirilmektedir ancak en hızlı teslimat yöntemi, hava yolu ile yapılandır. Ayrıca hava yolu ile yapılan teslimatlar da güvenli havacılık şirketleri ile gerçekleştirilmektedir. Yurtdışına evrak gönderimi, önceki yıllarda pek tercih edilen bir hizmet olmamıştır. Ancak uluslar arası resmi işlemlerle sözleşmelerin sıklaşması, şirketlerin yurtdışına açılması ile birlikte yurtdışına evrak gönderimi sıklaşmaya başlamıştır. Özellikle resmi belgeler, şirket belgeleri, sunum çalışmalarının teslimatı önemli bir hale gelmiştir. Firmamız, deneyimli personeli ile her tür evrakın teslimatını gerçekleştirmektedir. Büyük işletmelerin veya uluslar arası kuruluşların her tür belge ve dokumanı, zamanında ve güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Firmamız, resmi belge ya da vize uzatmaları gibi tüm evrakı adresine güvenli bir şekilde teslim etmektedir.

Bireysel Ya Da Kurumsal Müşteri Ayrımı Yoktur

Firmamız, yurtdışı evrak gönderimi hizmetini sunarken bireysel ya da çoklu gönderimi de aynı kalitede gerçekleştirmektedir. Firmamız, bireysel ya da kurumsal müşteri olarak ayırt etmemekte, kusursuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet vererek hizmetini en üst kalitede sunmaktadır.

Firmamız, Türkiye’nin her bölgesinden birbirinden farklı ülkelere resmi evrak teslimatı gerçekleştirmekte, bu hizmeti yaparken de kaliteden ödün vermemektedir. Firmamızın yurtdışındaki farklı ülkelerde yaptığı anlaşmalarla her tür evrakı adresten adrese teslim edebilmektedir. Hemen her ülkedeki güçlü uçak kargo şirketleri ile anlaşmalar yapan firmamız, bu sayede güvenle hizmet sunmaktadır. Kusursuz hizmet sunan firmamıza telefonla ya da elektronik posta üzerinden ulaşmak mümkündür.

Firmamızla irtibata geçildiğinde evrak gönderimi yapılacaksa öncelikle ülke ve şehir bildirimi yapılmalıdır. Sonrasında evrakın içeriği ile ilgili bilgi verilmeli, sonrasında da evrakı teslim etmelidir. Evrak, operasyon merkezimizdeki uzman personelimiz tarafından teslim alınmakta ve gerekli ülkeye gönderilmek için ayrılmaktadır. Bu arada yurtdışına evrak olarak değerli kağıtlar gönderilememektedir. Taşınması yasak olan bazı gönderiler vardır ve bunların firmamız tarafından kabul edilememektedir. Bunlar arasında içerikleri ya da ambalajları nedeni ile kişileri tehlikeye düşürebilecek, diğer posta gönderilerine zarar verebilecek, parlayıcı ve alev alma özelliği olan, patlaması muhtemel bulunan tehlikeli maddeler gelmektedir.

Ayrıca bozulması muhtemel olan biyolojik ve radyoaktif maddeler, afyon, morfin, kokain ve esrar gibi uyuşturucu maddeler, canlı ve cansız hayvanlar, üzerinde genel ahlak kurallarına aykırı olan la da suça teşvik edici işaret, resim ve yazılar bulunan posta gönderileri, alınması, satılması, taşınması ya da elden ele geçmesi yasak edilen her türlü madde, yasak kapsamındadır. Ayrıca çek, para, senet gibi değerli evrak ile altın ve gümüş gibi değerli taşlarla ziynet eşyalarının taşınması yasaktır. Yasak olan maddeler bunlarla sınırlı değildir. Kısa bir süre içinde bozulabilecek et, balık, tavuk, yumurta, ham deri, sıvı deterjan, makine yağları, mutfak yağları, plastik ve yağlı boyaların da taşınması yasaktır. İnce ambalaj içinde bulunan ağır ve sivri olup ambalajı yırtabilecek maddelerin yanı sıra boş av tüfekleri ve tabancalar ile her tür ateşli silahlarla mermiler ve boş kovanların taşınmamaktadır.

Telefon İhbarlı Gönderi Seçeneği

Yurtdışı evrak gönderimi ile ilgili bazı şartlar bulunmaktadır. Örneğin nakliye sırasında ambalaj yetersizliği nedeni ile zarar görebilecek gönderiler kabul edilmemektedir. Evrak da olsa değerli kağıtlar, paralar, senetler, çekler, değerli madenler de taşınması yasaklanan gönderiler arasındadır. Ancak fatura, sözleşmeler ve benzeri tüm evrakın gönderilmesi, izne tabi değildir. Yurt dışına evrak göndermek için firmamıza telefonla ya da elektronik posta ile irtibat kurulabilmektedir.

Telefonda ya da elektronik postada evrakın içeriğinin belirtilmesi, işleri daha da kolaylaştırmaktadır. Bazı durumlarda evrak belli bir ağırlığa sahip olmaktadır. Bu durumda ağırlığa göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Evrakın gönderi bedeli göndericiden tahsil edilmektedir. Normal gönderinin yanı sıra ekspres ve acil gönderi seçenekleri de bulunmaktadır. Sunulan hizmete göre bu seçenekler arasında fiyat farkının olduğu bilinmelidir. Gönderiler için ekstra sigorta işlemi yapılabilmektedir. Bu da yine fiyata yansımaktadır. Ayrıca telefon ihbarlı teslimat seçeneği de vardır. Bu durumda evrak alıcının bulunduğu bölgeye ulaştığında telefonla bilgi verilmekte, böylece alıcının adresinde olmamasının önüne geçilmektedir.

Telefon ihbarlı teslimat seçeneği kullanılmadığında alıcı adresinde bulunmadığında evrak bölgedeki şubeye teslim edilmektedir. Ancak bu yapılırken alıcıya bir not bırakılmakta ve evrakın geldiği ile ilgili bilgi verilmektedir. Bu arada evrakın adresten adrese teslimi de yapılmaktadır. Bu seçenekte evrak adresten alınmakta, sonrasında operasyon merkezine teslim edilmekte, operasyon merkezinden hava alanına, en son aşamada da alıcının adresine ulaştırılmaktadır. Adresten adrese teslimatta fiyat farkının olması normaldir. Firmamız, adres teslimini ilgili ülkelerdeki anlaşmalı olduğu yurtdışı kargo şirketleri aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Fiyat Ülkeden Ülkeye Değişkenlik Gösterebilir

Yurtdışı evrak gönderimi hizmetinin fiyatı, ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Avrupa, Amerika, Uzak, yakın ve orta doğu ile Afrika ülkeleri arasında belirli bir fiyat farkı bulunmaktadır. Fiyatlarla ilgili detaylı bilgi almak için firmamızın müşteri hizmetleri yetkilileri ile iletişime geçmek yeterli olmaktadır.

Acil evrak gönderimi ile de bir ülkeden bir başka ülkeye kısa bir süre içinde teslimat yapılmaktadır. Havayolu ile yapılan bu hizmette fiyat farkı olmaktadır. Ancak örneğin yurtdışında yapılan bir toplantı ile ilgili gerekli dokümanlar unutulduğunda, acil teslimat seçeneği tercih edilebilmektedir. Bu seçenek, dokümanın çok kısa bir süre içinde müşterinin elinde olmasını sağlamaktadır. Firmamız, tüm dünyada kendisini kanıtlamış çözüm ortakları ile hizmet sunmaktadır. Bu sayede evrak gönderimi e üst seviyedeki kalitede ve kusursuz bir şekilde yapılmaktadır.

Ayrıca firmamız, hava, deniz ve kara yolu ile yapılan tüm nakliye hizmetlerinde güvenilir firmalarla işbirliği yapmaktadır. Bu sayede gönderiler sorunsuz bir şekilde adreslerine teslim edilmektedir. Gönderiler, güvenli bir şekilde toplanmakta, gideceği adrese göre dağıtılmaktadır. Firmamızın kendi personeli ile ulaşamayacağı bölgeler olduğunda anlaşmalı şirketler devreye girmekte ve evrakı güvenli bir şekilde adreslerine teslim etmektedir.

Teslimat sırasında hem alıcıya hem de göndericiye bir kargo takip numarası verilmekte, bu sayede evrakın nerede olduğu İnternet üzerinden kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Başta evrak olmak üzere tüm gönderilerin hatasız bir şekilde adreslerine tespit edilebilmesi için mutlaka kurumsal kimliğe sahip uluslararası kargo şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Özellikle merdiven altı olarak tabir edilen kargo firmaları ile kesinlikle iletişim kurulmaması gerektiği ifade edilmektedir.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.