Yurtdışı Kargo Gönderi Taşıma

Yurtdışı Kargo Gönderi Taşıma

YURTDIŞI KARGO GÖNDERİ TAŞIMACILIĞI

Yurtdışı Kargo Taşımacılığı, tüm gönderilerin kısa bir üre içinde adrese teslim edilmesini sağlamaktadır. Yurtdışı kargonun avantajları çoktur ancak bu hizmeti sunan tüm firmaların aynı avantajı sağladığının söylenmesi imkansızdır. Öncelikle avantaj sağlayanın kurumsallaşmış kargo şirketleri olduğu bilinmelidir.

Profesyonel personelle hizmet veren firmalarda aksaklıklarla karşı karşıya kalınması imkansız gibidir. Yurtdışı kargoda dünyadaki hemen her noktaya gönderiler farklı şekillerde ulaştırılmaktadır. Ancak yurtdışı kargo hizmetinde genellikle kullanılan araç uçaktır. Yurt dışına uçakla teslimat yapılırken, adresten adrese, adresten hava alanına ve hava alanından hava alanına gibi seçenekler sunulmaktadır. Bu seçeneklerin her birinin fiyatlandırması, diğerinden farklı olmaktadır. Eğer adresten adrese ya da adresten hava alanına seçeneği tercih edilmişse kurumsal kargo şirketi, gönderiyi adresten almakta, sonrasında da en yakın hava alanına ulaştırmaktadır. Teslimatın bu aşamasının gerçekleşmesinin ardından gönderiler kargo uçağına yerleştirilmekte, sonrasında da gönderi, uçakla ilgili ülkeye gönderilmektedir.

Eğer Adresten Adrese Kargo Gönderimi seçeneği tercih edilmişse bu kez de ilgili ülkedeki hava alanında, kargo şirketinin anlaşmalı olduğu o ülkenin kargo şirketi devreye girmekte ve gönderi, adresine teslim edilmektedir. Bu yapılırken kargonun gecikmemesi için uçak havadayken ülkedeki gümrük yetkilileri ile irtibata geçilmekte, uçak hava alanına inmez gerekli gümrük kontrolleri gerçekleştirilmekte ve işlemler kısa bir süre içinde tamamlanarak kargonun adrese teslim edilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem yapılırken ilgili ülkedeki kargo şirketinin de profesyonel ve güvenilir bir şirket olduğu ile ilgili tereddüdün yaşanmaması gereklidir. Çünkü kurumsal şirketler, hangi ülke olursa olsun güvenilir ve kurumsal kargo şirketleri ile acentelik sözleşmesi imzalamaktadır.

Ayrıca KARGO hizmetinde sigorta güvenliği de sunulmaktadır. Teslimat sırasında kargoda herhangi bir zarar meydana geldiğinde bu zarar tazmin edilmektedir. Böylece firmaların herhangi bir zarara uğraması da önlenmiş olmaktadır.

YURTDIŞI KARGO AVANTAJLARI AYNI GÜN TESLİMAT

Yurtdışı kargonun avantajları arasında gönderilerin herhangi bir zarara uğramaması da gelmektedir. Kurumsal şirketler ve profesyonel ekipler aracılığı ile hizmet veren Kargo Şirketleri, en güvenilir hava yolu şirketi ile çalışmaktadır. Bu nedenle kargolarla ilgili herhangi bir aksilik ya da sorunun yaşanması mümkün değildir.

Ayrıca kargo şirketleri, hemen her ülkedeki gümrük mevzuatına vakıftır ve böylece yol gösterici bir rol de üstlenmektedir. Örneğin Avrupa Birliği ülkelerine Uçak Kargo gönderildiğinde kurumsal şirketlerdeki profesyonel personeller hem AB Gümrük Yasaları, hem de yerel gümrük yasaları ile ilgili geniş bir bilgiye sahiptir. Böylece gümrük aşamasında ortaya çıkabilecek sorunları önceden önleme avantajları bulunmaktadır. Personelin yalnızca AB Gümrük Yasası’na vakıf olması, yerel gümrük yasaları ile ilgili bilgi sahibi olmaması durumunda bazı sorunlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Zarf, koli, paket, ihracat ürünleri ve makine parçalarının teslimlerinin yanı sıra yanı sıra ithalat ürünlerinin taşınması da kargo şirketleri tarafından güvenli bir şekilde teslimat yapılmaktadır.

YURTDIŞI KARGO şirketlerinin tüm operasyonları kara, hava ve deniz ve demir yolu ile yapabilmesi gereklidir. Ekspres ve acil kargo seçeneğinin tercih edilmesiyle havayolunu kullanan kargo şirketleri, ekonomik ve normal gönderileri de diğer yollarla gerçekleştirmektedir. Ekspres ve acil kargo hizmetinde aynı gün teslim seçeneği de bulunmaktadır. Ancak aynı gün tesliminin ülke bazında gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü uçuş süreleri çok uzun olabilmektedir. Örneğin Avusturya’ya uçak 2 saatte ulaştığında Bahamalar’a uçak, kalkıştan 27 saat sonra inmektedir. Bahamalara gönderilen bir kargonun aynı günde teslim edilmesi mümkün değildir. Nitekim Yeni Zelanda da aynı durumdadır. Türkiye’den kalkan bir uçak bu ülkeye 25 saatte varabilmektedir. Bir günün 24 saat olduğu göz önüne alındığında, aynı gün teslim şartlarının kesinlikle yerine gelemeyeceği ortadadır.

Ancak özellikle Avrupa ülkeleri için aynı gün Uçak Kargo teslimatı söz konusu olmaktadır. Çünkü İsviçre Zürih İstanbul’dan 3 saattir. Ayrıca İspanya’ya da uçuş süresi 3,5 saatte tamamlanmaktadır. Aynı şekilde Çin’e de aynı gün teslimat yapılabilmektedir. Çünkü İstanbul’dan kalkan bir uçak Çin’e 9 saatte inmektedir. Ancak acil ve ekspres kargonun fiyatının normal ve ekonomik kargodan yüksek olduğu bilinmelidir.

YURTDIŞI KARGO İLE ZAMANDAN TASARRUF EDİN

Yurtdışı kargonun avantajları arasına olağanüstü şartlar hariç, zamandan tasarruf sağlamasıdır. Ayrıca kurumsal kargo şirketleri, ticaret ortaklarının güvenli bir şekilde yürütülmesini de sağlamaktadır. Çünkü bir evrak ya da dosyanın güvenli bir şekilde belirlenen gün ve saatte teslim edilmesi, ortaklıklarda önemlidir ve kargo şirketleri, bu önemin bilincinde hareket etmektedir.

Kargo şirketleri, yalnızca iş bağlantıları ile ilgili gönderilerin teslimatını gerçekleştirmez, şahıs ve firma olarak tüm talepte bulunan bireylere Hava Yolu Kargo Taşımacılığı hizmeti vermektedir. Hangi ülke olursa olsun hediyeler de yine kargo şirketleri aracılığı ile gönderilebilmektedir. Üstelik gönderilen hediye, ilgili kişinin eline kadar teslim edilmektedir. Bu nedenle kargo şirketlerinin insani ilişkilerin devamını sağladığı da rahatlıkla söylenebilmektedir. Kargo gönderilirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle kargonun belirli bir ağırlığın ve belirli bir değerin üzerinde olmamasıdır.

Bazı ülkelerde 100 dolar ve 70 kilonun üzerindeki tüm kargoların gümrük mevzuatına göre işlemden geçmesi gereklidir. Yani bu tip gönderiler gümrük vergisine tabi olmaktadır. Teslimat sırasında kargo ile ilgili tüm bilgilerin eksiksiz olarak bildirilmesi de önemlidir. Eksik bir bildirimin ilgili ülkede tespit edileceği, tespitin ardında da gümrük yasaları kapsamında farklı cezalar uygulanacağı bilinmelidir. Kargo teslim edilirken boyutlarının, ağırlığının, değerinin, gönderinin türünün açık ve net bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Bu yapıldıktan ve kargo teslim alındıktan sonra bir kargo takip numarası verilmekte, alıcı ve gönderici bu takip numarası ile birlikte kargonun hangi istasyonda olduğunu kolaylıkla öğrenebilmektedir.

BİZİM İÇİN HER KARGO ÖNEMLİDİR

Yurtdışı kargonun avantajları arasında hassas, büyük ve ağır gönderilerin uygun şartlarda teslimatı da bulunmaktadır. Bu tip gönderiler için uçak kiralama yöntemi tercih edilmelidir. Bu tercih diğer seçeneklere göre pahalıdır ancak tek bir uçağın kalkmak zorunda olduğu göz önüne alınmalıdır. Yurtdışı Kargo seçenekleri arasında çok uygun fiyatlı teslimat seçenekleri de bulunmaktadır. Bunlar, normal ve ekspres kargo seçenekleridir. Bu seçenekte kara, deniz ve demiryolu taşıtları kullanılmaktadır. Bunlarda aynı gün teslimat olasılığı yoktur ancak söz kurumsal kargo şirketleri, söz verilen günde gönderiyi teslim etmektedir.

Uygun fiyatlı gönderi de olsa kurumsal kargo şirketleri için tüm gönderiler aynı değere sahiptir. Söz verilen günde yapılmayan teslimatın özellikle gönderi sahibinin itibarını zedeleyeceği çok açıktır. Bu nedenle kurumsal kargo şirketleri, tüm gönderileri aynı hassasiyette taşımakta ve ulaştırmaktadır.

Yurtdışı kargo şirketleri, numune bazlı gönderilerde de uzmanlaşmıştır. Özellikle ihracat işlemlerinde numune bazlı gönderi ile sıkça karşılaşılmaktadır. İhracat yapılacak olan ülkedeki yetkililer bir numune görmek istemekte, satın almayı yapıp yapmayacaklarına ondan sonra karar vermektedir. Bu nedenle numunenin sağlam ve zamanında ilgili yere teslim edilmesinin önemi çok fazladır. Bu nedenle profesyonel kargo şirketleri, numune taşımacılığını da büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir.

Ayrıca numuneler genellikle adresten adrese şeklinde gönderilmektedir. Kurumsal kargo şirketleri, bu tür gönderilerin teslimatlarını ilgili ülkedeki acentesi aracılığı ile gerçekleştirmekte, böylece muhtemel sorunları tam anlamıyla ortadan kaldırmaktadır.

Yurt dışına kargo göndermeden önce firmanın detaylı bir şekilde araştırılması, referanslarının incelenmesi, gerektiğinde şirket merkezine giderek yüz yüze görüşüp bilgi alınması önemlidir. Yapılacak bu araştırma ve görüşmeler, kargo şirketi ile ilgili biraz bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır. Firma ile ilgili biraz daha bilgi alınmak isteniyorsa referanslarının incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.