Yurtdışına Kargo Süreci

Yurtdışına Kargo Süreci

YURT DIŞINA KARGO SÜRECİ VE AŞAMALARI

Herkesin çok merak ettiği ve yurt dışına hiç bir gönderi yollamayan bilinçsiz müşterilerin yazımızı dikkatle okuyacağı bu konuda çok detaylı bir makale paylaşmaktayız. Yurtdışı kargo gönderimleri yurt içi ve şehir içi kargo gönderiminin çok dışında aşamalardan geçen, değişik prosedür ve belgelere sahip olunması gereken yurt dışında ki ikamet adresine göndericiden alıcıya ulaştırılan kargo nakliye servisidir.

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki; yurt dışına kargo gönderebilmek için karşınızda ki kargo operatörüne kargonuz hakkında geniş bilgileri eksiksiz bir şekilde vermeniz gerekmektedir, çünkü yurtdışı kargo hesaplamasında bir santimetre bile önemli ölçüde fiyata etki etmektedir. Yurtdışı paket, evrak ve koli bazında ki gönderilerin ilk olarak kendi ağırlığı sorulmaktadır, ardından gönderinin ölçü bilgileri sorulur, sorulan ölçü bilgileri: En, Boy ve Yükseklik olarak operatöre iletilmelidir. Gönderinin kendi ağırlığı ve ölçü bilgileri verildikten sonra operatör hem kargonun kendi ağırlığına bakar, hem de gönderinin ölçüleri ile hacim kilosunu hesaplar, ortaya çıkan kilogram ağırlıklarından hangisi daha ağır geliyorsa, gönderi o kilo üzerinden işlem görmektedir. Hacim kilosunu siz değerli müşterilerimizde hesaplayabilirler, hacim kilosu hesaplamak için; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesi gönderinin hacim kilosunu çıkarmaktadır. Bahsettiğimiz bu iki madde yurtdışı kargo gönderisi için çok önemlidir, sağlıklı bir fiyat teklifi alabilmek için doğru ve eksiksiz bir şekilde bu bilgileri karşımızda ki muhattaba aktarmanız gerekmektedir.

TÜM ÜLKELER İÇİN FARKLI FİYAT POLİTİKASI VARDIR

Bir diğer iletmemiz gereken madde, kargo gönderisinin çıkış ve varış ülkeleridir. Fiyat hesaplaması ortaya çıkan işlem görücek ağırlının dışında çıkış ve varış ülkelerine göre belirlenmektedir. Tüm dünya ülkeleri için belirlenmiş tek bir fiyat yoktur, her ülkeye göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bunun dışında sürekli belirli bir fiyatta yoktur, dolar’ın artması ve gerilemesi sonucu sık sık bu fiyatlar değişkenlik gösterir. Bir örnekle açıklarsak bu durumu, İngiltere’ye gönderim yaptığınız 40 x 40 x 50 ölçülerinde ve kendi ağırlığı 50 kg olan bir paketiniz var, sürekli bu tür gönderiler yapıyorsunuz, bugün 50 kg İngiltere’ye 210 dolara gönderdiğiniz kargoyu yarın da 210 ya göndereceğim diye fiyat aralığına asla takılmayın çünkü günlük olarak bu fiyatlar sürekli değişkenlik gösterir. En sağlıklı fiyat teklifleri almak için, ne zaman kargo gönderimi yapacaksınız direk olarak çağrı merkezimizi arayarak o gün kü kur ve diğer vergilere göre değişkenlik gösteren fiyat tarifesini doğru bir şekilde alabilirsiniz. Telefon ve talep formları yardımı ile 7 gün 24 saat fiyat teklifi alabilirsiniz.

KARGONUN İÇERİĞİNİ KESİNLİKLE BİLDİRMELİSİNİZ

Diğer bir madde olan, kargo içeriğini operatöre kesinlikle iletiniz, çünkü her paketin içeriği hem çıkış yapmadan önce depomuzda kontrol edilir, hemde ülkemiz gümrük çıkışında kontrol edilmektedir. Yanıcı, yakıcı ve Türk Ticaret Kanunu yasalarına göre aykırı olan hiç bir madde ve ürün ilgili ülkeye taşınmamaktadır. Bizim ülke gümrüğümüzden çıkış yapsa bile, ilgili ülke gümrüğünde yapılan kontroller esnasında durumu riskli görünen hiç bir gönderi ilgili ülkeye sokulmaz ve o ülkenin gümrüğünde takılır. Bu tip kargo gönderilerini ilgili ülke gümrüğünde takılmasını istemiyorsanız, kargo içeriğini doğru bir şekilde operatöre iletip, göndericiden alıcıya sorunsuz ve sıkıntısız ulaşabileceğini teyit etmelisiniz. Bir diğer konu ise numune bazlı gönderile yapacak müşterilerimiz için, ilgili ülkeye gönderim yapacağınız 250 adet ayakkabı var ve bunu numune çıkışlı göndermeniz mümkündür, fakat ilgili ülke gümrüğü bu numune ayakkabıları bir den fazla olduğu için, numune bazı dışında ticari faaliyetli de görebilir, çünkü numune tabiri edeceğimiz ürünler 1 ile en fazla 5 adette olmalıdır, bunların dışında fazla olarak gönderilen ürünler karşı üle gümrüğünde ticari amaçlı olabilecek sınıfa sokabilir ve gönderi için, ilgili ülke gümrük mevzuatlarına göre vergi çıkabilmektedir, lütfen bu duruma kesinlikle çok dikkat ediniz.

HAVA YOLU EN GÜVENLİ KARGO BİRİMİDİR

Hava yolu kargo gönderimleri en güvenli ve en hızlı olabilecek kargo nakliye birimidir. Hava yolu ile yani uçakla yapılan kargo gönderileri çok kısa sürede ilgili ülke hava limanına ulaşmaktadır, diğer kargo birimlerine göre hem güven esaslıdır, hemde en hızlı kargo servisidir. Çok acil gönderilmesi gereken kargo gönderileri için en uygun kargo seçeneği hava yolu kargo taşımacılığıdır. Hava kargo diğer kargo birimlerine göre çok daha hızlı olduğu için fiyat tarifesi diğer birimlere nazaran daha yüksek ücretlere tekabül etmektedir. Kısaca bu durumdan anlayacağımız hava yolu kargo taşımacılığı özel taşıma grubuna girmektedir. Yurtdışı kargo şirketimiz bu konuda rakip tanımamaktadır, siz sadece talebinizi iletiyorsunuz, firma yetkililerimiz tüm süreçle en ayrıntısına kadar ilgilenmektedir. Kesinlikle her yurtdışı hava kargo şirketlerine itibar etmeyiniz, bu konuda kurumsal kargo şirketimizden şaşmayın.

Yurtdışı uçak kargo şirketimiz bugüne kadar yüzlerce evrak, binlerce paket ve koli gönderimi yapmış, bu sektöre yön veren lider kargo kuruluşlarından bir tanesidir. Tüm hava kargo taşımacılık belgeleri tam olan ender hava yolu kargo taşıma firmasıdır. Kargonuza önem veriyorsanız, kesinlikle bizi arayın. En uygun fiyat tarifeleri ve en hızlı kargo teslimat süreleri ile sektöre yön vermekteyiz.

Yurtdışı Kargo olarak kendimize hedef gördüğümüz şey çok basit. Rakipsiz bir hizmet anlayışı, benzersiz çalışma disiplini ve bu anlayışla müşterilerimizin memnun olabilmesini sağlamak.  Sektör içerindeki tecrübemiz, işimize verdiğimiz önemle birleşmiş ve artık yurtdışı uçak kargo çözümleri konusunda sizlerin en büyük destekçisi olmuştur.

Yurt dışı hizmetleri dünyanın tüm hava limanlarından kargoların geliş ve gidişi Yurtdışı Kargo bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Dünyadaki bütün hava alanları denince hizmetin ne kadar geniş olduğu aslında şirketimizin zemininin ne kadar sağlam olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda kurye görevini de üstlenen bu hizmet yurt dışı evrakların gönderiminde ve gelişinde size hiç bir sorun çıkartmamaktadır. Üstün güvenlik tedbirleriyle birlikte 24 saatte teslimatını gerçekleştirerek firmamız farkını ve kalitesini her zamanki gibi hızıyla da ortaya koymaktadır. Yurtdışı uçak kargo hizmetleri ile ürün gönderebileceğiniz gibi getirtme imkanı da sunulmuştur. Bütün sigorta, gümrük ve hava taşımacılığı faaliyetleri bu süreçte İstanbul merkez ofisimizden sürdürülür. 

Yurt dışına nasıl kargo gönderebilirim? Yurtdışına nasıl kargo gönderimi yapılır? Yurtdışı kargo nasıl gönderilir ve getirilir? gibi sorular aklınızı karıştırmasın. Şirketimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

 

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.