Yurtdışı Uçak Kargo

Yurtdışı Uçak Kargo

Yurtdışı Uçak Kargo

Yurt dışına en hızlı kargo gönderileri, yurtdışı uçak kargo hizmeti sunan kurumsal şirketler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Uçakla kargo gönderimi, güvenli olduğu için tercih edilen bir hizmettir. Özellikle acil gönderilerin yanı sıra uzak mesafelere yapılacak kargo teslimlerinin kısa süre içinde gerçekleştirilmesi için uçak kargo hizmetinden yararlanılmaktadır. Firmamız, uçak kargo ihtiyaçlarını güvenli bir şekilde karşılamaktadır. Yurt dışına uçak ile tek bir kolinin yanı sıra paket, hediye, makine parçaları, evrak ve eşya gibi tüm kargolar teslim edilirken, arıca kargo uçağının kiralanması yöntemi de uygulanabilmektedir. Uçak kiralama yöntemi genellikle büyük boyutlardaki kargolarda tercih edilmektedir. Bu yöntemin bedeli, normal kargolarla karşılaştırıldığında daha yüksektir. Bunun nedeni, uçağın tek bir kargo için kullanılmasıdır. Kargo uçağının kiralanması, tek bir ürün haricinde birden fazla ürünün teslimi için de kullanılmaktadır. Bu sayede kargo, birden fazla adresi güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Firmamız, bu hizmeti de sorunsuz bir şekilde yerine getirmekte, Türkiye’den yurt dışına yurt dışından Türkiye’ye tüm kargoların teslimini gerçekleştirmektedir. Yurtdışı hava kargo hizmetinde güvenilir hava yolu şirketleri ile hizmet verilmesi önemlidir. Bu sayede tüm kargoların kusursuz bir şekilde teslimi yapılabilmektedir. Adresten adrese ya da hava alanından hava alanına tercihlerinin sunulduğu uçak kargo hizmetinde uçak ambulans hizmetinden de yararlanılması mümkündür. Firmamız, talep doğrultusunda kargoyu uygun araçları ile adresinden almakta ve yurtdışındaki adrese ulaştırmaktadır. Bu hizmetin kusursuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için de yurt dışındaki kurumsal kargo şirketleri ile anlaşmalar yapılmıştır. Bu sayede hangi ülke olursa olsun teslimat güvenli ve en kısa süre içinde gerçekleştirilebilmektedir.

Aynı Gün Teslimat Avantajı

Yurtdışı uçak kargo hizmeti sunulurken firmamız, ara transferler, ambalajlama ve uzman personel desteği vermektedir. Ayrıca hizmetten yararlanmak için firmamıza online olarak da başvurulabilmektedir. Ayrıca müşteri hizmetlerine ya da operasyon merkezine telefonla da kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Yurt dışına gönderilecek kargo fiyatı ile ilgili bilgilere de yine elektronik posta ya da telefonla ulaşılabilmektedir. Ancak kargonun ölçülüp tartılmadan net bir fiyatın verilemeyeceği bilinmelidir. Firmamız, birden fazla adrese de teslimat gerçekleştirmektedir. Paket, evrak ya da numune gönderilerinin yanı sıra ithalat ve ihracat gibi tüm kargo teslimatları da güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Büyük ölçekli kargo kiralaması da yapan firmamız, tüm ülke ve şehirler için de hizmet vermektedir. Bu hizmetten yaralanmak için müşteri yetkilisine telefonla ya da elektronik posta yolu ile ulaşmak yeterli olmaktadır. Yurt dışına kargo gönderilmesinin yanı sıra yurt dışından kargo getirmek de mümkündür. Bunun için bası hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle Türkiye’ye kargo getirme işlemi profesyonel şirketler aracılığı ile yapılmalıdır. Deneyimli personelin hizmet verdiği kargo şirketlerinde hizmetin tüm aşaması kusursuz bir şekilde yürütülmektedir ve bu nedenle de uzman firmalarla irtibat kurulmalıdır. Kurumsal kimliğe sahip kargo şirketleri, yurtdışından gelen tüm gönderileri güvenli bir şekilde adreslere teslim etmektedir. Ayrıca kurumsal şirketlerde, aktarma merkezlerinde de herhangi bir sorunla karşı karşıyla kalınmamaktadır. Ayrıca kurumsal firmalarda yetkili birini ulaşmak da son derece kolaydır. Bununla birlikte kargonun nerede olduğu bilgisine ulaşmak için de kargo takip numarası veren kurumsal şirketler, bu sayede hem göndericiye hem de alıcıya kargonun ne aşamada olduğu bilgisini vermektedir. Bu arada yurt dışına kargonun hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi kullanılan hava kargo yöntemi ile aynı gün teslimat yapılabilmektedir. Ancak bunun için kargonun belli bir saat dilimleri arasında operasyon merkezine teslim edilmesi gereklidir. Ayrıca kargonun havaalanına iki saat öncesinden teslim edilmesi gereklidir. Çünkü kargoların uçağa yüklenmesi belirli bir süre vardır.

Gümrük İşlemleri Hızlı Olmalı

Yurtdışı uçak kargo hizmeti, ekonomik, ekspres ve özel kargo olarak üç değişik şekilde gerçekleştirilmektedir. Ekonomik kargo, uygun fiyatlı bir teslimat seçeneğidir. Ancak bu seçenekte tüm kargo gönderileri uçak dışındaki ulaşım araçları ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle teslimat süresi uzun olmaktadır. Ekspres kargo ise uçak kargo hizmetidir. Bu kargo seçeneğinde teslim süresi 3 güne kadar olmaktadır. Ancak Avrupa ülkelerine teslimat genellikle 24 saat içinde yapılmaktadır. Ancak uzak kıtalara daha geç teslim edildiği bilinmelidir. Özel kargo hizmetinde ise tek bir uçak kaldırılmaktadır ve bu nedenle de en yüksek fiyatlı hizmet olmaktadır. Bu arada yurt dışına gönderilmesi yasak olan ürünler de bulunmaktadır. Ancak tekstil numune ve ürünlerinden makine parçalarına kadar her tür ürünün gönderilmesi mümkün olabilirken, parlayıcı, patlayıcı ve yanıcı maddelerin yanı sıra değerli evrakın ve mücevherlerin nakliyesi yasaktır. Dolayısı ile firmamız, bu tür gönderilerin teslimatını yapmamaktadır. Yurtdışı kargo ticari ürünlerin tamamı gümrüğe teslim edilmekle birlikte gümrüksüz olan ürünler de bulunmaktadır. Bunlar, numune ve hediye gönderileridir. Bunlarla ilgili ülkenin gümrük yetkililerine bilgi verilmektedir. Ayrıca gümrüğe teslim edilen ürünlerle ilgili inceleme işleminin kısa süre içinde gerçekleştirilmesi de sağlanabilmektedir. Bunun için profesyonel kargo firmaları, uçak alana inmeden yetkililere bilgi vermekte, böylece yurtdışı acil kargo antrepoya gelir gelmez inceleme yapılmaktadır. Bu sayede işlemler hızlı bir biçimde sonuçlanmaktadır. Eğer yurt dışına ekspres kargo seçeneği tercih edilirse kargo belli bir zaman dilimi içinde adreslerine teslim edilmektedir. Yurt dışına gönderilecek gönderilerde ekonomik kargo seçeneği, uygun fiyatlı bir seçenektir ancak zaman kavramı bulunmamaktadır. Bu yöntemde kara, deniz ya da demir yolu ile kargolar ulaştırılmaktadır.

Hizmet Bedeli Dövize Bağlı Olarak Değişkendir

Yurtdışı uçak kargo hizmetinde tüm gönderiler kargo kapsamında değerlendirilmektedir. Kargo bedelini de gönderici ödemektedir. Bunun nedeni, yurtdışında döviz kuru nedeni ile fiyat farkının olması ihtimalidir. Ayrıca dövizdeki dalgalanmalar nedeni ile ücretlendirmenin her seferinde aynı olması beklenmemelidir. Gönderi ücretinin döviz cinsinden bedeli aynıdır ancak Türk Lirası karşılığı değişebilmektedir. Bu nedenle her kargo teslimi öncesinde fiyat tarifesinin öğrenilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak fiyattan önce yurt dışına gönderilecek ya da yurt dışından getirtilecek kargonun sağlam bir şekilde taşınması önemlidir. Firmamız, profesyonel personel kadrosu ile tüm kargoları sağlam ve sağlıklı bir şekilde teslim etmektedir. Uçak kargo hizmetinde hızın yanı sıra güvenin de önemi büyüktür. Firmamız, yurt dışına yaptığı kargo teslimatlarını kapıdan kapıya, şubeden şubeye ya da hava alanından hava alanına yapabilecek altyapıya sahiptir. Ancak teslimatta belirli bir sıra olmalıdır. Hava alanlarına öncelikle büyük kargoların teslim edilmesi gereklidir. Kargo havadayken gümrük yetkililerine bilgi verilmekte, bu bilgi sayesinde de kargonun hava alanından kısa bir süre içinde çıkışı yapılmaktadır. Ancak gümrük yetkililerinin yaptığı inceleme sırasında mutlaka firmanın bir temsilcisinin bulunması şarttır. Gümrükteki gerekli incelemelerin ardından firmamız kargoyu alıcıya ya da alıcının belirttiği adrese bırakmaktadır. Bu arada kargo şirketlerin dünyanın hemen her ülkesinde şubelerinin olması gerektiği ile ilgili yanlış bir inanış vardır. Oysa bu inanış tamamen yanlıştır. Kurumsal firmalar, yurt dışında anlaşma yaptıkları başka kargo şirketleri ile işlem yapmaktadır. Bu sayede hızlı teslimatlar yapılabilmektedir. Yurt dışına ilaç, aşı ve serum gibi tıbbi ürünlerin gönderilmesi de mümkündür. Ancak bu ürünlerin gönderilebilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı evrakının bulunması gereklidir. Bunun yarı sıra tekstil ürünleri, makine parçaları, numuneler ve benzeri kargolar gönderilebilmektedir. Uçak kargo ile ofis ve ev mobilyalarının yanı sıra antika ürünlerin de gönderilmesi mümkündür.

Share the Post

About the Author

Kendini SEO işlerine adamış garip bir kul. Web tasarım, programlama gibi tüm bilgilere hakim, araştırmayı ve geliştirmeyi seven birisi.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan lojistik sektörü ve buna ait farklı alt dallar kapsamında birçok farklı firma ve müşteri tarafından yakından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle bu alanda ortaya çıkan farklı yenilikler yakından izleniyor. Elbette bu ortaya çıkan yenilikler arasında taşımada yapılan farklı mod türleri, depolama alanında yaşanılan gelişmeler ve gümrük işlemlerinde ortaya çıkan yenilikçi gelişmeler birçok sektörün dikkatini çekmeye devam ediyor. Ekonomi alanında faaliyet gösteren tüm firmalar ürünlerini hem ithalat hem de ihracat olarak hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmaya odaklanmış durumdadır. Bu kapsamda en fazla tercih edilen ve yakın bir zamandan itibaren daha fazla büyüme kaydeden havayolu taşımacılığı bu sektörde en fazla tercih edilen taşıma yöntemleri arasında zirveye ulaşmıştır. Bu sebeple ortaya çıkan bu taleplerin tamamlanması ve karşılanması amacıyla birçok alanda olduğu gibi havayolu taşımacılığı alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu Taşımacılığı Nedir; Genelde diğer taşıma sektörlerine nazaran yük olarak hafif ama değer olarak daha kıymetli olan eşyaların taşınmasında hava yolu tercih edilir. Bu tercih ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına gönderilen ithalat ve ihracat ürünler son derece hızlı bir şekilde teslimatı tamamlanabiliyor. Bu sebeple ortaya çıkan bu talep karşısında firmamız tarafından oluşturulan özel bir kargo anlayışı ile taşımacılık işlemlerini sürdürüyoruz. Birçok açıdan yapılan değerlendirmelerde hava yolu uçak kargo taşımacılığının her geçen gün daha fazla tercih edildiği ve talep gördüğü ortaya çıkan bir gerçektir. Söz konusu taşımacılık temelde kargo taşımacılığı olarak da tanımlanabiliyor. Özellikle hava yolu taşımacılığında kargo yöntemi yüksek miktarda alınan bu hizmetin kaliteli yapılmasını da beraberinde zorunluluk olarak ortaya çıkartıyor. Havayolu Taşımacılığının Sektördeki Konumu; Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde havayolu ile yapılan kargo taşımacılığının henüz yeni bir piyasa olduğu tespit edilmiştir. Firmamız ortaya çıkan bu sektörde öncelikle evrak ve yükte hafif olan kıymetli eşyaların taşınmasını sağlar. Elbette bu başlı başına bir kriter olmasa da yapılan incelemelerde sektörün kargo taşımacılığındaki yeri ortalama %8 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sektörün sürekli olarak büyümeye doğru gitmesi de firmamızın bu alandaki faaliyetlerini çeşitlendirmeye sevk etmiştir. Sektörde ortaya çıkan bu arz ve talep eğrisi sektöründe büyümeye doğru eğilim içerisinde olmasından dolayı hizmet kalitesini üst seviyelere ulaştırmamızı sağlamıştır. Genelde yapılan incelemelerde kargo taşımacılığının yapıldığı ürünlerin büyük bir bölümünü teknoloji ürünleri, yatırım ürünleri, araç parçaları, kimyasal ürünler, ham maddeler ve özel makine parçaları olduğu tespit edilmiştir. Yolcu Taşımacılığı İle Kargo Taşımacılığı Bağlantısı; Hızlı bir şekilde gelişen hava yolu yolcu taşımacılığı kargo taşımacılığına ciddi bir ivme kazandırmıştır. Burada ki en önemli etken ise hava yolu yolcu taşımacılığında ortaya çıkan rekabet koşullarının fiyatları aşağıya çekilmesi durumudur. Kar marjının düşük olduğu bu alandan hava yolu kargo taşımacılığına geçiş daha fazla kar bıraktırır. Bu sebeple büyüyen bu piyasada firmamız da elde ettiği tecrübe ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Piyasada yolcu taşımacılığından kargo taşımacılığına doğru eğim gösteren bir tercih sektöründe ciddi manada büyümesine vesile olacaktır. Her geçen yıl büyüyen kargo taşımacılığı kar oranının daha üst seviyelere çıkartılması için çeşitli kargo hava alanları yapımlarına sebep olur. Ortalama hava yolu kargo taşıma sektörü her yıl %5 oranında büyüme kayıt ediyor. Bu hızla bu sektörün büyümesini öngören firmamız yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kargo Taşımacılığında Düzenleyici Kurumlar ve Kuruluşlar; Kargo ürünlerinin bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmesine hava yolu kargo taşımacılığı denir. Elbette bu işlemin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında çok iyi bir şekilde entegre edilmiş bir sistem vardır. Sistemin bir birini tamamlanması için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren farklı birimlerin bir alan üzerinden yönlendirilmesi zorunludur. Bu iş ülkemizde Devlet Hava Meydanları olarak da bilinen işletme tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra dünyada bu işlemleri yapan ICAO, IATA ve diğer bazı uluslararası kuruluşlar bulunur. Yerde bulunan yer hizmetleri, taşımacılık alanında hizmet veren kuruluşlar, işletim firmaları ve uluslararası kuruluşlar bir birine entegre bir şekilde sistemin işlemesini sağlar. Neden Hava Yolu Kargo Tercih Edilmelidir; Firmamızın müşterine sunduğu hızlı ve zamanında teslim hizmeti müşterilerin ürünlerini kısa sürede gidecek yere götürülmesini sağlar. Hızlı bir şekilde kargoların taşınması uluslararası ticarette zaman kavramının ne derece önemli bir etken olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Elbette maliyetin daha az olduğu kargo taşımacılığı ile bir yerden alınan herhangi bir değerli ürün çok kısa bir sürede gideceği yere kadar güvenli bir şekilde götürülür. Gündelik hayatta bir gemi ile bir ürünün taşınması aylar sürmekte ve belirli bir zaman kaybına neden olduğu firmamız tarafından tespit edilmiştir. İşte burada ortaya çıkan zaman israfı firmamız tarafından en alt düzeye kadar minimize edilir. Güvenli ve hızlı kargo taşımacılığı firmamızın en önemli hizmeti olarak ön plana çıkar. Firmaların yada kuruluşların hava yolu kargo taşımacılığını tercih etmesinde hızlı ulaşım, zaman tasarrufu ve fiyat avantajı belirleyici olmuştur. Yurtdışı Kara Yolu Kargo Taşımacılığı; Hizlikargo.net ile kara yolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Sizinde bildiğiniz üzere uçakla kargo taşımacılığı kara yoluna nazaran fiyat olarak daha yüksektir. Genelde kara yolu servis süreleri bir hafta ile yirmi gün arasında ülke uzaklıklarına göre değişmektedir. Fakat tavsiyemiz uçak taşımacılığıdır. Bunun sebebi; tır'da sadece sizin malzemeniz olmadığı için, çeşitli firmaların malzemeleri de bulunmaktadır. Uygunsuz bir ürün bulunduğu zaman tırı hemen serbest bölgeye çekerler ve tüm kargoları inceleme altına alırlar. Bu'da teslimat süresini bazı ülkelerde uzun bir süre geciktirmektedir. Kargonun sağlıklı taşınması açısından sizlere tavsiyemiz hava yolu taşımacılığıdır. O uçakta farklı kargolar dahi olsa sizin kargonuz bireysel olarak gümrüğe girer ve gümrükten geçtikten sonra adrese teslimatı yapılır. Ama tır bazı gönderiler de bu süreç böyle işlemez. Tırı çekerler kırk tonluk malzeme incelenir. Sizin malzeme ayrıldıktan sonra adrese teslimat yapılır, fakat size verilen süreyi aşma durumu söz konusudur. Yine de uçak taşımacılığına nazaran karayolu kargo taşımacılığı fiyat açısından çok daha uygundur. 100 kg ve üzeri gönderiler dolar üzerinden işlem görerek, kilo yükseldikçe birim fiyatı kara yolunda düşmektedir. Uçak gönderileri euro üzerinden hesaplanır. Zaten arada ki kur farkından bile kazancınız olmaktadır. Tekrar hatırlatma da fayda var, kara yolu servis süreleri hava yolu kargosuna nazaran daha uzundur. Uçakla en uzak ülkeler maksimum 4/5 iş günüdür. Kara yolunda en yakın ülke 10 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Ülke mesafe uzaklıklarını göz önünde bulundurarak sizlere servis süreleri verilmektedir. Fakat verdiğimiz teslimat süreleri gümrük incelemeleri dahilinde değildir. Gümrükten çıktıktan sonra ki servis sürelerini kapsar. Güvenli Taşımacılığın Adresi; Şirketlerin en fazla hassas oldukları konuların başında ürün güvenliği gelir. Deniz yolu veya kara yolu ile yapılan ürün transferlerinde çeşitli olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar firmamıza ait özel kargo uçakları ile güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ürün tamamen sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak gideceği yere en hızlı ve en güvenli bir şekilde götürülüyor. Firmamıza ait tüm kargo uçaklarının bütün bakımları en ince ayrıntısına kadar zamanında gerçekleştirilir. Bir kargo uçağının yüksek fiyatlar ile satın alınmasının yanı sıra taşınan ürünlerinde kıymetli olması firmamızı bu noktada daha fazla hassasiyet göstermesine neden olur. Bu sebeple alanında uzman ekipler ve teknik birimler aracılığı ile tüm ürünler yüksek tedbir ve ciddi bir işlem ile gideceği yere kısa sürede ulaştırılır. Güvenli ulaşım denilince akla ilk gelen firmamız alanında uzman ekipler tarafından yönetilir. Ortaya çıkabilecek her türlü sorun bizzat firmamız hukuk birimi tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılarak müşteri mağduriyeti giderilir. Gümrük ve Yer Hizmetleri Kalitesi; Yapılan bir çok kargo taşımacılığında yaşanan genel sorunlar bulunur. Bu sorunların başında gümrükleme işlemlerinde yaşanan zaman kaybı yer alır. Bunun yanı sıra ürünlerin sigortalı bir şekilde transfer edilmesi ve garanti altına alınması da bu noktada belirleyici bir hizmettir. Firma personelimiz tarafından takip edilen gümrük işlemleri en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile bu alanda belirleyici olmaya devam ediyor. Bir kargonun taşınması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durum karşısında taşınan mal veya değerli ürün uluslararası kurumlar tarafından belirlenen taşıma sigortacılığı kapsamında sigortalanır. Yapılan bu işlem sayesinde her türlü olumsuz durumun karşısında müşterimizin mağdur olması engellenir. Yapılan anlaşmalar dahilinde aylık veya yıllık olarak belirlenen SLOT avantajı sayesinde müşterilerimizin herhangi bir sorun yaşaması da engellenir. Hava yolu uçak kargo taşımacılığında öncü ve yetkili firmamız sektörün belirleyici kuruluşları arasında yer alır.